Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytarista hraje Vaiovu For The Love Of God na dvě kytary současně

Epickou skladbu For The Love Of God (FTLOG) sice Steve Vai vydal už v roce 1990 na svém albu Passion and Warfare, nicméně track s pečlivě vystavenými melodickými linkami, citlivě zpracovanými tóny, bezchybným vibratem a expresivním bendingem, je na jeho koncertním setlistu dodnes. Tento instrumentální opus je také vděčným tématem pro řadu coverzí, o čem se Vai mohl přesvědčit naživo, když při loňské zastávce v Mexico City narazil na místního kytaristu, jenž FTLOG zpracoval zcela originálním způsobem.

Tamní talentovaný muzikant Rafael Flores použil k produkci současně dvojici zakázkových kytar značky Ortiz Murcio, osazených humbuckery Seymour Duncan, na které hrál, podobně jako např. Stanley Jordan, technikou obouručního tapingu, kdy jeden hmatník využil pro harmonický podklad (akordy, arpeggia apod.) a na druhém vyklepával melodické party, čímž si vysloužil Vaiovo uznání.

Flores prozradil, že mu trvalo tři roky, než dal v dané podobě skladbu dohromady. Vai není prvním kytaristou, jehož materiál Flores upravil pro tapingovou hru na dvě kytary – stejným způsobem předělal například i známý track Always With Me, Always With You z úspěšného alba Surfing with the Alien (1987) Joea Satrianiho (viz třetí přiložené video).

Tagy Steve Vai – For The Love Of God Rafael Flores Joe Satriani – Always With Me, Always With You

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY