Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 13.12.2016 - 00:01

Kvalitní kapodastry od Planet Waves

Firma Planet Waves, jež je jednou z divizí koncernu D'Addario, se výrobou kapodastrů zabývá téměř od svého vzniku a její návrháři spolupracují z řadou předních odborníků, kteří se věnují vývoji mechanických komponent kytar a baskytar. Výjimkou v tomto směru nejsou ani kapodastry řady PW CP-12, CP-02 a CP-10 NS Artist, na jejichž vzniku se podílel legendární designér Ned Steinberger společně s šéfem značky Jimem D’Addariem.

Všechny modely disponují skvělými mechanickými vlastnostmi, jsou vyrobeny z lehkého a velmi odolného leteckého hliníku v několika barevných úpravách, mají dokonalou ergonomii a umožňují pohodlné a rychlé nasazení včetně detailního nastavení tenze.

Model CP-12 je určen speciálně pro ukulele a přítlak výkyvného ramene s ochrannou pryží proti poškrábání krku je plynule nastavitelný pomocí otočného mikrometru, čímž se eliminuje nedostatečné dosednutí hmatníkové části na struny a tím pádem i nechtěné drnčení strun.

Stejný systém s maximálně jednoduchou a účinnou konstrukcí využívá i verze CP-02 vhodná pro všechny typy šesti a dvanáctistrunných akustických a elektrických kytar. Tyto modely jsou dodávány v černém, stříbrném, šedém nebo bronzovém chromu.

Hlavní výhodou profesionální varianty CP-10 NS Artist, stavící na speciální třístranné geometrické koncepci s mikrometrem a pružinou s přímým tlakem, je rovnoměrné rozložení přítlaku horního ramene po celé šířce hmatníku, takže při použití tohoto kapodastru není nutno struny dolaďovat.

Plusem je i ulehčený způsob ovládání, ke kterému není ve srovnání se standardními kapodastry třeba téměř žádná síla. CP-10 NS Artist má integrován i úchyt trsátka a v balení najdete také plastovou redukci pro montáž malého klipového tuneru PW NS Micro (není součástí setu). Ceny na českém trhu se pohybují od cca 500 Kč za bronzový model CP-02, přes asi 560 Kč za CP-12 pro ukulele až po 670 Kč v případě verze CP-10 NS Artist.

Tagy kapodastr Planet Waves Da PW-SH-01 Planet Waves
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY