Přejít k hlavnímu obsahu
Lev Rybalkin -

KURZWEIL MP20 se zvukem jako od Stevieho Wondera

Když mluvíme o značce KURZWEIL, musíme si uvědomit, že nástroje této značky se specializují hlavně na samplování akustických nástrojů. Firma proslula vzorkem Grand Piana - jedinečným 24bitovým samplem akustického klavíru značky STEINWAY & SONS s polyfonií 64 hlasů. Zároveň KURZWEIL MP20 poskytuje širokou skálu profesionálních zvuků, které používají světově proslavení umělci - jako například jeden z protagonistů této značky Stevie Wonder.

MP20 digitální spinet piano design s plnou (88 kláves) klaviaturou můžete mít ve dvou barevných provedeních: Ebony - černý lesklý povrch a Satin Rosewood – palisandr matový povrch. Širokopásmové ozvučení se subwoofer skříní poskytují hluboké basy a briliantové výškové reproduktory umístěné přímo nad klaviaturou vytvářejí dokonalý stereo efekt se zesilovačem 30 Watt.

Piano má jednoduchý ovládací panel, který je nakloněn pro lepší viditelnost, a používá exkluzivní Mara zvukový čip (200 nejlepších zvuků) s V. A.S. T. strukturou; představuje slavný Kurzweil Triple Strike Grand Piano spolu s rozmanitou škálou a vysoce kvalitním výběrem zvuku - elektrické klavíry, varhany, orchestrální, bicí, perkuse, basy, dechové nástroje, kytary a další. Ty jsou jednoduše k dispozici - a vytváření celé hudební produkce pěkně v pohodlí vašeho domova může začít.

Nástroj je vybaven Split funkcí (rozdělení klaviatury) a Layer (vrstvení zvuku), 78 paternů bicích s metronomem, nastavením dynamiky podle síly úhozu (soft, medium, hard), 2 oktávy (+/-) transpozice, Dual funkce, efektový procesor. K dispozici je 51 demo skladeb.

Všechny tyto vlastnosti nabízí další rozměr výkonu a barevnost. Funkce "Oblíbené" umožňují okamžité vyvolání většiny vašich potřebných předvoleb a vlastní kombinace. K dispozici jsou rytmické smyčky, které obohatí vaši tvorbu - a můžu je jen doporučit. Na zadním panelu je k dispozici Line Out L/R (RCA) – výstup pro externí ozvučení. Line In L/R (RCA) poskytuje možnost přehrávat velkou škálu audio přehrávačů (CD, MP3 a jiné…) přes vnitřní ozvučení nástroje. Midi In/Out/Thru a USB port pak poskytují neomezené možnosti využití MP20 jako ovladače PC nebo k propojení s jinými nástroji. Nástroj nabízí 2 stopy sequencer včetně 1 rhytm stopy + 9 User song presets. Vstup má pro 2 x 3,5 mm sluchátka.

Jak je patrné z fotky, Kurzweil má kladívkovou klávesnici. Hammer mechanika umožňuje nejpřesnější dynamiku a u MP20 najdete 4 zóny z hlediska vyváženosti kladívek, od lehkých ve vyšší poloze až po těžší v spodní části klaviatury, což poskytuje pocit skutečného akustického klavíru. MP20 přitom obsahuje všechny 3 standardní akustické piano pedály (sustain, sostenuto a soft) společně s volitelným Volume / Expression CC pedál vstupem. K vybavení patří také klavírní stolička ve stejné barvě nástroje a s úložným prostorem pro noty.

Díky funkcím Split, Layer a bubnových smyček nástroj umožňuje vytvořit najednou basový, bubnový a harmonický doprovod zároveň s melodickou linkou. Další možnost poskytuje Line In L/R (RCA) vstup, kdy se nabízí možnost muzicírování zároveň s externím audio záznamem. Potřebuje snad někdo víc?

Kurzwail MP20 Kurzwail MP20
Tagy Lev Rybalkin

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY