Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 16.10.2014 - 09:40

Korg Slimpitch Tuner: ladička nejen pro dechaře

Korg rozšiřuje své portfolio digitálních tunerů o rozměrově kompaktní ladičku určenou pro dechové nástroje, ale naladit s ní můžete i kytaru, basu apod. Korg Slimpitch Tuner je kromě integrovaného piezo mikrofonu vybaven také externím kontaktním mikrofonem KORG CM-20, který je možno klipsnou připevnit přímo na nástroj a docílit tak nerušeného signálu i v orchestru.

Tuner o rozměrech 75x32x15 mm je osazen kvalitním displejem s vysokým kontrastem, napájení obstarává lithiová 3V baterie CR2032 a nechybí režim automatického vypínání. Ladičku lze kalibrovat po 1Hz krocích v rozmezí 410 až 480 Hz. Poslední nastavení zůstává v paměti obvodu i po vypnutí.

Dechaři určitě ocení, že jim návrháři Korgu v novince nenabízejí pouze standardní ladící mod (C dur), ale přidávají i transpozice do F, B a Es, což hráčům na tyto nástroje zásadně ulehčí práci.

Ladička má odklápěcí plexisklový kryt sloužící zároveň jako stojánek a díky chytrému a praktickému nápadu v podobě magnetů po obvodu šasi lze tuner jednoduše přichytit třeba na notový nebo mikrofonní stojan.

Mimo černo/šedou verzi bude Korg Slimpitch Tuner vyráběn také v bílé, zlaté a červeno/bílé variantě (Pearl Gold SLM-1CM-PG, Pearl White SLM-1CM-PW, Red/White SLM-1CM-RW), barevné odlišení bude platit i pro přiložený kontaktní mikrofon KORG CM-20.

Tagy korg
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY