Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 06.11.2016 - 00:01

Korg Pitchblack Advance: tuner s tichým napájením

Design populární pedálové ladičky Korg Pitchblack doznal za osm let její existence řadu modifikací a firma jej nabízela v celkem sedmi různých verzích od modelu Mini, přes Pitchblack+, Poly, Portable až k rackové variantě Pro. Nyní japonský výrobce přichází s nejnovějším modelem Korg Pitchblack Advance, jenž posunuje možnosti této série tunerů zase o něco výše.

Novinka dostala upravený tvar šasi se zkosenými hranami a větší, přehlednější displej s vysokým jasem a životnost alkalické 9V baterie se prodloužila na celých 60 hodin, což je šestinásobek hodnoty výdrže článku oproti původního Pitchblacku.

Velmi důležitou změnu, kterou přivítají snad všichni majitelé pedalboardů, představuje softwarově řízený obvod, jenž je schopen eliminovat síťový šum efektového řetězce a v řadě případů tak odpadá nutnost pořizovat pro ostatní 9V krabičky několik adapterů nebo rozměrný distributor. Tuner má na čelní straně napájecí vstup a také paralelní výstup, přes který je možno napájet další efekty s odběrem až 200 mA a to bez nepříjemného brumu způsobeného zemnícími smyčkami.

Přesnost ladění se pohybuje v odchylce pouhých +- 0.1 centu, tuner nabízí čtveřici režimů Regular, Strobe, Half-strobe a Mirror, kalibrovat lze po 1 Hz krocích v rozmezí 436 – 445 Hz a rozsah ladění je omezený frekvencemi E0 20.60 Hz (E0) – 4 186 Hz (C8), takže ladit můžete kromě kytar a baskytar také mnoho jiných nástrojů.

Korg Pitchblack Advance váží necelých 270 g a díky kompaktním rozměrům 68 x 111 x 47 mm nezabere příliš mnoho místa v pedalboardu. Kovový nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass, takže ve vypnutém stavu nijak neovlivňuje průchozí signál z vašeho nástroje. Ladička by se měla dostat do distribuce zřejmě začátkem prosince, oficiální cena zatím nebyla výrobcem stanovena.

Tagy Korg Pitchblack ladička

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY