Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 24.01.2016 - 00:01

Korg Minilogue: nová generace polyfonního analogového syntetizeru

Japonský Korg se po dlouhé době rozhodl navázat na v osmdesátých letech obrovsky úspěšný model analogového syntezátoru Korg Poly 800 MK2 a přichází na trh se zbrusu novou generací čtyřhlasého polyfonního analogového syntetizeru Korg Minilogue osazeného 37 klávesami, řadou funkcí, programovatelnou pamětí, sekvencerem a efektovou jednotkou. Kompaktní zařízení o rozměrech 500 x 300 x 85 mm váží pouhých 2.8 kg.

Základní nabídku tvoří osm oscilačních modů (Poly, Duo, Unison, Mono, Chord, Delay, Arp a Side Chain), sekce VCO 1 a VCO2 disponují funkcemi Octave, Wave (Saw, Triangle, Square), Pitch a Shape a druhou z nich lze ještě modulačně upravovat (Cross Mod Depth, Pitch EG Int, Sync, Ring). Filtrace sestává z potenciometrů Cutoff, Resonance a EG Int a trojice spínačů pro typ filtru (2-Pole/4-Pole), Keytrack a Velocity. Samozřejmostí je AMP EG/EG s ovladači Attack, Decay, Sustain, Release, plynulé nastavení tempa, volba oktáv a přehledný Mixer.

Banka je rozdělena na 100 továrních a 100 uživatelských presetů a ke každému programu je možno přiřadit 16-ti stopý sekvencer, modulace nebo delay. Ten má kromě regulátorů Time a Feedback také tónovou clonu (hi-pass filter) a zařadit jej můžete před nebo za filtrační jednotku.

Spodní část šasi tvoří ocelový plech, na hlavní panel byl použit eloxovaný hliník a čelní strana je z mořeného dřeva v jehož výřezu jsou umístěny DIN zásuvky MIDI In a Out, USB B, sluchátkový výstup 6.3 mm, vstupy Audio In a Sync In, hlavní výstup a Sync Out. Součástí balení je adapter DC 9V. Korg Minilogue bude na evropském trhu dostupný koncem ledna, cena pro USA byla nastavena na cca 500 dolarů.

Tagy korg
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY