Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 28.11.2014 - 00:01

Kompresor MXR CSP204 Custom Comp Deluxe

Americký MXR zařadil do své výrobní divize Custom Shop špičkový kompresor s označením MXR CSP204 Custom Comp Deluxe, jenž stejně jako jeho předchůdce MXR CSP202 využívá obvod postavený na operačním zesilovači CA3080, díky kterému Custom kompresory MXR disponují lepší dynamikou, transparentnějším soundem a menším šumem.

Na rozdíl od předchozího modelu je novinka osazena čtveřicí ovladačů - Sensitivity pro nastavení míry komprese, celkovou hlasitostí, potenciometrem Low, kterým na vstupu efektu ořezáváme basové frekvence a projasňujeme zvuk a knoflíkem Attack regulujícím náběh komprese v rozmezí 50 až 1000 ms.

Masivní nášlapný spínač umožňuje přepínání v režimu true bypass, tzn. že po vypnutí efektu není signál ovlivňován obvodem, ale jde v nezměněné formě přímo do výstupního jacku.

K napájení slouží buď baterie 9V nebo adapter s barelovým konektorem o průměru 2.1 mm. Efekt má podle informací výrobce skutečně minimální odběr 2.8 mA, takže v případě, kdy nepoužíváte adapter vám baterie vydrží hodně dlouhou dobu.

MXR CSP204 Custom Comp Deluxe je kvalitní kompresor k jehož výrobě jsou použity ručně vybírané součástky s minimální hodnotovou tolerancí. Variabilitu efektu umocňuje potenciometr Low, který ocení především u čistého soundu majitelé nástrojů s temnější barvou zvuku nebo s humbuckery.

Tagy MXR Dunlop

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY