Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 01.10.2019 - 00:01

Kompaktní USB kontroler Arturia MicroLab

Krátce po představení druhé generace Keylabu 88 MkII přichází firma Arturia s další verzí klávesového USB MIDI kontroleru, kterým je model nesoucí označení MicroLab. Jak je patrno z názvu, jedná se o v současnosti nejmenšího zástupce této produktové řady, což novinku předurčuje pro použití v kombinaci s různými kompaktními snadno přenosnými systémy nebo jako kontrolní stanici do domácího studia s minimem pracovního prostoru.

MicroLab disponuje 22 malými rychlostně citlivými klávesami, převzatými z firemního sekvenceru Keystep, tlačítko Hold funguje jako sustain pedál prodlužující hranou notu, nechybí posun v oktávách a spínač Shift umožňuje přístup k režimu Chord (po stisknutí jedné klávesy zazní celý akord) a dalším funkcím.

Pro modulaci a ohýbání tónu jsou připraveny dva dedikované proužky, které lze využít i k výběru presetů a k části kláves jsou samozřejmě přiřazeny jednotlivé MIDI kanály. MicroLab (standalone, VST 2.4, VST 3, AAX, Audio Unit, NKS) spolupracuje s platformami Mac (10.11 a vyšší) i PC (W7/64-bit a vyšší) a je dodáván se softwarovým paketem.

Ten obsahuje rozsáhlou kolekci Arturia Analog Lab Lite nabízející více než 600 zvukových vzorků různých typů syntezátorů a kláves, součástí je UVI Grand Piano Model D se zvukem špičkových koncertních křídel a základní verze DAW aplikace Bitwig Studio 8-track.

Bílé šasi kontroleru obepíná pryžové opláštění boků a hran v černém, oranžovém či modrém provedení, do kterého je po obvodu vložen stejnobarevný odnímatelný USB kabel. Díky velmi skromným energetickým nárokům lze MicroLab napájet i připojeným smartphonem. Oficiální česká cena byla nastavena těsně pod hranici 2 000 Kč.

Tagy arturia Arturia MicroLab

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY