Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 13.10.2018 - 00:01

Kompaktní synthy Yamaha řady MODX

Yamaha spouští výrobu syntezátorů z edice MODX, tvořenou modely MODX6/MODX7 s 61/76 „semi-weighted“ klávesami a verzí MODX8 s 88dílnou klaviaturou GHS (Graded Hammer Standard). Trojice kompaktních lehkých synthů převzala některé technologie z úspěšné edice MOXF a je osazena hardwarem použitým také u vlajkové lodi Montage.

Srdcem systému jsou enginy AWM2 (Advanced Wave Memory 2) a FM-X (Expanded Frequency Modulation) se 128 a 64hlasou polyfonií, poskytující velmi kvalitní zvuk samplovaných vzorků společně s komplexní FM syntézou.

AWM2 používá vlastní schéma pro kompresi dat, díky kterému je synth schopen nabídnout nadstandardní množství zvuků (Elements) v prémiové kvalitě a stereo formátu s možností jejich kombinování a vrstvení. Engin FM-X využívá frekvenční modulaci známou už z letitého ikonického modelu DX-7. FM syntéza pracuje s jedním zdrojem zvuku modulujícím pásma dalšího oscilátoru a generuje mimořádně harmonicky bohatý tón.

Od luxusní verze Montage si řada MODX vypůjčila technologii Motion Control s libovolným umístěním/vrstvením obou enginů (8 partů) a ovládáním také pomocí encoderu s firemním označením Super Knob (podsvícen modrým prstencem), kterým lze v reálném čase měnit několik parametrů současně.

Funkci Yamaha Motion Sequences (synth je řízen rytmikou) doplňuje sekce Envelope umožňující k řízení parametrů použit interní/externí audio, především pro pódiové podmínky byl navržen režim Live Sets s pohodlnou organizací presetů bez nutnosti jejich kopírování, přesouvání, přejmenovávání apod., nechybí vocoder, efektová jednotka, integrovaná zvuková karta (4xin/10xout), sedmipalcový dotykový displej, flash paměť s kapacitou 1 GB atd.

Kompaktní synthy Yamaha řady MODX, vybavené nejnovější firemní technologií, představují komplexní řešení pokrývající zvukové spektrum všech hudebních žánrů a svou práci zastanou jak ve studiu, tak i při živém hraní. České ceny by se měly pohybovat v následujících relacích: MODX6 - cca 30 600 Kč, MODX7 - cca 35 000 Kč a MODX8 - cca 40 300 Kč.

Tagy Syntezátory Yamaha Yamaha MODX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY