Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 04.09.2019 - 00:01

Kompaktní PA systém Yamaha STAGEPAS 1K

Lehce přenosné PA systémy Yamaha STAGEPAS 400 a 600 prošly zásadní inovací a výsledkem je model STAGEPAS 1K, který podle slov výrobce nastavuje zcela nový standard v dané produktové třídě. Na rozdíl od předchozích verzí disponuje 1K duální konstrukcí, vylepšenou koncovou jednotkou a změnou prošlo i ovládání s upraveným mixerem.

Středobasový woofer o průměru 12 palců je uložen v odlehčeném ABS kabinetu s čelními bassreflexy opatřenými technologií Twisted Flare Port eliminující šum a druhou součástí je odnímatelný úzký monitor s deseti horizontálně uloženými 1.5 palcovými měniči. Výška tohoto tohoto segmentu je regulovatelná pomocí dvojice zásuvných mezistupňů.

Array konstrukce v konfiguraci J (křivka profilového uspořádání reproduktorů) se signálovým pokrytím v rozpětí 30 x 170 stupňů a upravená charakteristika měničů, představujících další vývojový stupeň předchozích modelů použitých u série VXL, zaručují čisté zvukové podání a konzistentní projekci i ve větší vzdálenosti.

Ve spodním boxu je kromě koncového stupně Class-D s výkonem 1 000 W a max. SPL 119 dB uložen také chytře řešený digitální mixer s přímočarým ovládáním. Jednotka disponující 5 kanály (3 x mono + 1 x stereo) nabízí 4 režimy digitálního reverbu převzatého ze známých multiefektů edice SPX, rychle nastavitelné ekvalizery a funkci Mode (volby Speech, Music, Club) s multiband kompresorem. Bezdrátovou komunikaci obstarává rozhraní Bluetooth 5.0 A2DP (SBC, AAC), takže k editaci systému lze využít i mobilní aplikaci STAGEPAS Editor.

Konektivita sestává z trojice kombinovaných XLR/jack vstupů (1 x mic/line, 2 x mic/line/Hi-Z), dvou jackových konektorů stereo kanálu, zdířku footswitche aktivujícího reverb, symetrického linkového vstupu pro případné propojení s dalším modulem, dvojice XLR výstupů link/monitor a také druhého, tentokrát minijackového stereo vstupu umístěného na hlavním panelu.

Aktivní PA systém Yamaha STAGEPAS 1K by se měl v české distribuci objevit pravděpodobně v průběhu listopadu, cena byla nastavena pod hranicí 25 000 Kč. Rozměry jednotlivých komponent: subwoofer – 334 x 550 x 418 mm, line array – 67 x 582 x 86 mm, mezistupeň (2x) – 67 x 555 x 86 mm, hmotnost celého setu – 23.0 kg.

Tagy Yamaha Yamaha STAGEPAS 1K
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY