Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 31.10.2019 - 00:01

Kompaktní kytarový multiefekt Mooer GE150

K dvojici podlahových multiefektů Mooer GE200 a GE300 nyní přibyl nejmenší zástupce v podobě modelu GE150. Novinka, jejíž prototyp čínský výrobce poprvé představil na zimním veletrhu NAMM, se může pochlubit pokročilým modelingem převzatým ze série Micro Preamp, nechybí technologie využívající IR impulsy (2048 pts), rozsáhlá efektová jednotka, looper a také speciální port micro USB-B se standardem OTG.

Nabídka je rozdělena do 9 bloků (Fx/Ds/Amp/Cab/Ns/Eq/Mod/Dly/Rev) obsahujících celkem 151 efektů, 55 emulací aparátů známých z firemních pedálů Micro Preamp, připraveno je 26 slotů pro IR vzorky třetích stran, looper pojme až 80 sekund záznamu, metronom s 10 mody disponuje 40 rytmickými patterny, samozřejmostí je funkce tap tempo, ladička a díky integrovanému expression pedálu lze měnit parametry v reálném čase nebo obsluhovat kvákadlo.

Každý z 200 presetů umožňuje současné využití 9 efektů, na čelní straně šasi je umístěn nástrojový, dvojice výstupů, minijackové konektory sluchátek a Aux In pro připojení externího zdroje audia, zdířka adapteru, USB port (počítač, DAW, aktualizace firmwaru) a také zmiňovaný konektor micro USB-B OTG.

Posledně jmenovaný port se specifikací On-The-Go je optimalizován pro přímé propojení se smartphony či tablety vybavené tímto typem rozhraní, takže uživatel může velmi rychlým a pohodlným způsobem pořizovat záznam kytarových partů nebo s pomocí redukce připojit USB flash disk.

Lehce přenosný Mooer GE150 s rozměry 230 x 160 x 50 mm a hmotností 690 g se díky maximální funkčnosti, snadnému ovládání, široké paletě kvalitních zvuků a poctivé konstrukci s hliníkovým panelem pravděpodobně stane novým standardem v kategorii kompaktních kytarových multiefektů. Vstřícná je i cena nastavená okolo hranice 4 400 Kč.

Tagy Mooer Mooer GE150
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY