Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 22.08.2020 - 00:01

Kompaktní Fender Squier Mini Jazzmaster HH

Firma Squier, dceřiná značka koncernu Fender, uvedla na trh humbuckerový model Jazzmasteru, řadícího se do série kompaktních nástrojů, čemuž odpovídá označení Squier Mini Jazzmaster HH. Finančně vstřícná verze bude vzhledem ke zkrácené menzuře a užšímu krku vyhovovat hlavně nejmladším adeptům kytarového řemesla, kteří si na dražší Fendery standardní velikosti budou muset ještě nějaký rok počkat.

Odlehčený topolový korpus s nižším profilem ctí tvary originální předlohy, šroubovaný javorový krk s se subtilním C-profilem doplňuje hmatník z identického materiálu o radiusu 9.5 palců, do něhož je vsazena dvacítka středně silných pražců a ořech ze syntetické kosti široký pouhých 40.6 mm.

Menzura byla zkrácena na 22.75 palců (578 mm), tělo kryje lesklý polyuretanový lak a krk je stříkán saténovým lakem. Struny kotví v pevné kobylce typu hardtail opatřené odlévanými kameny a na hlavici najdeme kromě celokovových firemních strojků s malými oválnými rondely také dva srážeče pro struny DGHE. Kovové součásti jsou provedeny v leštěném chromu.

V jednovrstvém bílém pickguardu sedí dvojice humbuckerů Squier Standard ovládaných společnou hlasitostí, tónovou clonou a páčkovým třípolohovým přepínačem. Z pozice zvoleného hardwaru a elektroniky se sice nejedná o prémiové komponenty, což je vzhledem k cenové relaci této edice pochopitelné, nicméně oba konstrukční segmenty byly částečně převzaty ze starší série Squier Bulett a samozřejmě splňují kvalitativní normy dané nástrojové třídy.

Fender Squier Mini Jazzmaster HH je nabízen v povrchových úpravách Daphne Blue, Surf Green nebo Olympic White, oficiální evropská cena byla nastavena na 169 eur. Ještě levnější alternativu představuje Squier Mini Stratocaster, jenž je na českém trhu dostupný za cca 3600 Kč. Oba modely demonstruje první přiložené video.

Tagy Fender Squier Fender Squier Mini Jazzmaster HH
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY