Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 08.01.2019 - 00:01

Kompaktní basový box TCE BC208

Pro hráče, kteří upřednostňují skladnější a lehce přenosnější gear, připravil TC Electronic nový basový kabinet BC208 s výkonem 200 W při impedanci 8 ohmů, osazený dvojicí osmipalcových reproduktorů. Model vycházející z konstrukce před 5 lety představeného komba BG250-208 je vhodnou volbou k oblíbeným mini-aparátům s koncovou jednotkou Class D, ale využít jej samozřejmě můžete i s jiným typem basového zesilovače.

Kabinet, vyrobený z kvalitní březové překližky o síle 15 mm stříkané černou povrchovou vrstvou s protiskluzovou úpravou, má na horní straně kromě zapuštěného madla také výlisky pro případnou vertikální kombinaci s dalším boxem BC208 a reproduktory chrání masivní kovová mříž.

Dvojice speciálně navržených měničů Turbosound poskytuje nadstandardně čitelný tón s rychlým atakem, projekci nízkých frekvencí posilují dva kruhové bassreflexy umístěné na přední ozvučnici a plastová vanička na zadní straně skříně je vyhrazena pro dvojici paralelně zapojených konektorů (jack/twist-lock).

Box s rozměry 545 x 262 x 316 mm a hmotností cca 10.5 kg nabízí frekvenční odezvu v rozmezí 70 Hz až 4 kHz; ±3 dB (50 Hz až 6 kHz; -10 dB), maximální kontinuální SPL je dáno hodnotou 116 dB (ve špičkách až 122 dB) a citlivost činí 93 dB. Novinka z produkce TC Electronic by se měla na trhu představit zřejmě v průběhu ledna, oficiální cena nastavená pro americký trh se pohybuje okolo 300 dolarů.

Jak hrají dva osmipalcové Turbosoundy v kombu BG250-208 s vestavěným mini-zesilovačem BH250 se můžete přesvědčit na přiloženém videu.

Tagy TC Electronic TCE BC208

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY