Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 27.08.2016 - 00:01

Kompaktní basové zesilovače Eden TerraNova TN226 a TN501

Renomovaný americký výrobce basových aparátů, firma Eden, uvádí na trh dvojici kompaktních a lehkých zesilovačů TerraNova TN226 a TN501. Novinky s koncovými stupni o výkonech 225 a 500 wattů při impedanci 4 Ohmy jsou vybaveny enhancerem, semi-parametrickým ekvalizerem, kompresorem a v této kategorii nadstandardní konektivitou.

Na levé straně hlavního panelu najdeme dvě jackové zdířky pro připojení pasivního nebo aktivního nástroje, přepínače pevně nastaveného kompresoru a funkce Mute, předzesilovač disponuje ovladačem gainu a vypínatelným enhancerem s plynulým a rychlým nastavením frekvenční křivky, jenž je navázán na aktivní čtyřpásmový ekvalizer.

Ten tvoří potenciometry s rozpětím +-15 dB, basy lze navíc zvýraznit tlačítkem Bass Boost, dvoupásmové parametrické středy umožňují nastavovat frekvence 30 až 300 Hz (Low Mid) a 200 Hz až 2 kHz (Hi Mid) a celkovou hlasitost výkonové sekce volíme knoflíkem Master. Kromě aktivačních diod u Enhance, Bass Boostu, Mute a kompresoru jsou zde i tři ledky signalizující limitaci signálu v případě přebuzení vstupního gainu, některého z pásem ekvalizace nebo masteru.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro síťový spínač, trojici paralelně zapojených výstupních konektorů ve formě 2 x jack a 1 x průhledný Speakon (celková min. impedance 4 Ohmy), následuje minijackový Aux In pro připojení externího zdroje audia, sluchátková zdířka, XLR DI výstup s odpojením země, přepínáním hlasitosti a funkcí pre/post, nechybí sériová efektová smyčka (send/return) a jacky pro footswitch a výstup ladičky.

Basové zesilovače Eden TerraNova TN226 a TN501 s rozměry 79 x 324 x 175 mm a hmotností pouhých 2.15 kg respektive 2.42 kg jsou skvěle vybavené a odladěné aparáty s moderním zvukem a dostatečným výkonem, které ocení nejen basisti vyžadující od svého gearu maximální mobilitu a skladnost. Oba aparáty jsou v současné době dostupné na našem trhu za ceny okolo 14 000 (TN226) a 14 800 Kč (TN501).

Tagy Eden TerraNova
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY