Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 12.08.2019 - 00:01

Klávesový kontroler Arturia KeyLab 88 MkII

V segmentu klávesových kontrolerů a produkčních stanic začíná být poslední dobou trochu těsno, což si uvědomuje také francouzská Arturia, která se rozhodla potrápit konkurenci novou verzí oblíbeného modelu KeyLab 88. Druhá generace kontroleru s prostým označením KeyLab 88 MkII sice staví na odzkoušené vnitřní architektuře svého předchůdce, ale přináší sofistikovanější ovládání, širší zvukové možnosti a v neposlední řadě i posílenou konektivitu.

Srdcem nového USB/MIDI modelu je špičková klaviatura Fatar TP/100LR s kladívkovou mechanikou tvořenou 88 vyváženými klávesami s funkcemi aftertouch a velocity, upravena byla sekce s 16 podsvícenými pady a rychlé editaci napomáhá 9 přiřaditelných tahových faderů doplněných stejným počtem rotačních encoderů.

Novinkou je možnost ovládat pomocí CV výstupů externí modulární systémy (Eurorack), kromě kontroly různých DAW aplikací prostřednictvím standardního protokolu Mackie HUI je zde 10 předvoleb pro nejpoužívanější nahrávací software (Ableton Live, Logic Pro X, Pro Tools, Cubase, Studio One, Reaper atd.) a 6 magnetických DAW překryvů zpřehledňujících orientaci v jednotlivých funkcích.

Zajištěna je integrace s jednotkou Analog Lab obsahující více než 7 000 zvuků (analogové a digitální synthy, piana, varhany, samplery atd.), desítku efektů nebo režim Multi kombinující dva nástroje. Součástí výbavy je i známý Ableton Live Lite, 12 modelingových rejstříků sdružených v knihovně Piano V nebo banky Wurli V a Vox Continental V.

Software lze využívat jak ve standalone modu, tak i ve formátech VST 2.4, VST 3, AAX, Audio Unit, NKS (64-bitové DAW) s podporou platforem Mac a Windows. Konektivita sestává z pětice CV zdířek Pitch Out, Gate Out, Mod1, Mod 2, CV In, USB portu, DIN konektorů MIDI In/Out, 3 jackových Auxů, vstupů pro expression a sustain pedály a napájecí zdířky DC adapteru 9-12 V 1 A. Oficiální cena nové vlajkové lodi Arturia KeyLab 88 MkII byla nastavena pod hranicí 23 000 Kč.

Tagy arturia Arturia KeyLab 88 MkII

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY