Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 05.05.2020 - 00:01

Kit Yamaha Stage Custom Hip a signovaný snare Steve Gadd

Yamaha letos zařadila do svého nabídkového katalogu dva produkty z oblasti bicích nástrojů, které se nacházejí na rozdílných pólech cenového spektra. Finančně přívětivější novinku představuje v tomto případě kompaktní kit Stage Custom Hip SBP0F4H, zatímco pro sběratele či fanoušky excelentního bubeníka Stevea Gadda (Eric Clapton, Chick Corea, Aretha Franklin, Stevie Wonder, Kate Bush, Al Di Meola, Joe Cocker atd.) je určen výroční signovaný snare YSS1455SG, jehož cenovka výrazně překračuje pořizovací náklady na zmíněný set.

Čtyřmístný kit Stage Custom Hip SBP0F4H nabízí i přes menší proporce překvapivě objemný zvuk a hřejivý muzikální tón, což je dáno březovými korpusy lepenými ze 6 vrstev. Sestavu tvoří dvacetipalcový basový buben se zkrácenou hloubkou 8 palců a dřevěnými obručemi, snare 13 x 5 palců, tom 10 x 5 palců a floor tom o rozměrech 13 x 8 palců.

Kromě BD jsou bubny obuty do třikrát ohýbaných ocelových ráfků o síle 1.5 mm, k setu je dodáván držák tomu CL940LB a floor tom je navíc osazen jednoduchým struníkem s 20 pružinami, takže se dá případně využít jako hlubší snare. Souprava zabere na pódiu plochu pouhých 150 x 90 cm (včetně činelových stojanů – nejsou součástí dodávky), takže je dobrou volbou pro domácí cvičení, menší klubové akce, firemní večírky apod.

Snare Steve Gadd YSS1455SG, jímž firma Yamaha připomíná letošní 40. výročí vzájemné spolupráce, disponuje ocelovým korpusem se stěnami o tloušťce 1.2 mm a rozměry 14 x 5.5 palců. Lité hliníkové ráfky doplňuje nový struník s 3mm hlubokými lůžky a deseti pružinami uzpůsobenými pro výraznější artikulaci. Výjimečnost tohoto modelu podporuje luxusní povrchová úprava Dark Chrome

Kit Yamaha Stage Custom Hip bude nabízen v odstínech Matte Surf Green SBP0F4HMSG, Natural Wood SBP0F4HMNW nebo Raven Black SBP0F4HMRB za cenu pohybující se okolo 600 eur. Snare Steve Gadd YSS1455SG, nesoucí cenovku cca 900 eur, bude vyroben v limitované edici 800 kusů. Pro evropský trh je podle dostupných informací vyhrazena série čítající 280 kusů.

Tagy Yamaha Yamaha Stage Custom Hip Yamaha Steve Gadd YSS1455SG

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY