Přejít k hlavnímu obsahu
Z videa Log, zdroj: YouTube
Z videa Log, zdroj: YouTube
redakce -

Zalogujte se do nové Khoiby, comebacková deska se blíží

Pulzující syntezátory evokují zástavu času, jemnost a chvění. Khoiba, kterou dnes představuje Ema Brabcová a Filip Míšek, je stále rozpoznatelná. Videoklip k novému singlu natočila režisérka Petra Hermanová. Takhle nějak si představujeme moderní trip hop pro 21. století.

Singl Log je posledním zvoněním před očekávanou comebackovou deskou Khoiby, která se po rozpadu v roce 2008 dala předloni znovu dohromady. „Základ skladby jsem vymyslel před dvěma lety. Inspiroval mě Emin zpěv, různě jsem ho posouval a vytvářel tím další melodie. V jednu chvíli jsem v demo zpěvu zaslechl i štěkot Emina psa Arwika (RIP), následně jsem pracoval také s ním. Vlastně to určilo téma finálního textu skladby,“ říká Míšek.

Videoklip k singlu ve svém berlínském bytě natočila režisérka Petra Hermanová, zpěvačka z dnes už neexistující kapely Fiordmoss. „Moje animace pracují s různými podobami zastaveného času nebo času rozloženého do roviny,“ říká autorka vizuální podoby skladby.

Eponymní album Khoiby bude mít 9 skladeb a vyjde na LP, CD a digitálně 22. března 2019 u labelu Minority Records. Na mixu pracuje Filip Míšek, mastering bude mít na starosti spolehlivý vizionář Matouš Godík. V dubnu kapela vyráží na turné a vystoupí také na několika festivalech. Na většině koncertů Khoiby se svým projektem Čáry života zahraje také songwriter a zpěvák Jan Boroš, který v loňském roce vydal debutovou desku Stínítko a získal nominace na hudební ceny Vinyla a Apollo.

Tagy Khoiba Čáry života

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY