Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Keyboardy Roland V-Combo VR-730 a VR-09-B

Roland oznámil zahájení výroby dvojice keyboardů VR-730 a VR-09-B z kompaktní řady V-Combo navržené především pro často koncertující hráče, čemuž kromě nevelkých rozměrů obou modelů odpovídá také hmotnost 9.9 kg respektive 5.5 kg a přehledně řešené ovládání. Obě verze nabízejí rejstříky varhan, akustického a elektrického piana, syntezátorovou sekci a efektovou jednotku.

Varhanní rejstříky VR-730 (73 kláves) i VR-09-B (61 kláves) využívají nejnovější firemní technologie postavené na enginu Virtual Tone Wheel Organ s 10 tahovými fadery pro nastavení harmonie a nezbytná funkce Rotary disponuje trojicí modů pokrývající styly od popu, rocku až po jazz nebo gospel.

Pro další zvuky s až 128hlasou polyfonií byly použity enginy SuperNATURAL a PCM Synth, nechybí nahrávací (WAV) / přehrávací (WAV, AIFF, MP3) audio jednotka, automat s řadou rytmických patternů a VR-730 má integrován také 20sekundový stereo looper a přidává elektrická piana převzatá z Rolandu RD-2000. Efektová sekce s režimy Overdrive, Tone, Compressor, 20x Multi-effects, 6x Delay, 6x Reverb a 3x Rotary umožňuje použít až 7 efektů současně, zvuky lze ukládat do paměti se 100 presety ve 25 bankách nebo na USB Flash.

Čelní strana šasi je vyhrazena pro hlavní audio a sluchátkové výstupy, DIN konektory MIDI IN/Out, vstupy Damper, Expression a Ext In, zdířku PK In s 8 piny, napájecí vstup a dvojici USB portů (typ B = USB MIDI, typ A = USB paměť). Kromě adapteru je možno použít 8 tužkových AA baterií s výdrží cca 5 hodin nepřetržitého provozu.

Uživatelé VR-730 i VR-09-B si mohou navíc pro editaci zdarma stáhnout aplikaci VR-09 (zatím dostupná pouze pro iPad) nebo rozšířit zvukovou paletu o další vzorky z online knihovny Roland Axial. Oficiální evropské ceny by se měly pohybovat okolo 1 440 eur za verzi VR-730 a cca 770 eur v případě menšího modelu VR-09-B.

Tagy Roland Roland V-Combo VR-730 Roland V-Combo VR-09-B

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY