Přejít k hlavnímu obsahu
V nový klipu Gemini tanečnice Zuzana Zizoe Veselá otevírá dveře do mysli Blíženců | Foto: David Poláček
V nový klipu Gemini tanečnice Zuzana Zizoe Veselá otevírá dveře do mysli Blíženců | Foto: David Poláček
Aiko -

Když se v nás najednou vše přepne a celý svět se hroutí

Po vydání písně Daughter Of The Sun vydávám svůj nový klip Gemini, ve kterém se dozvíte, jak příběh zamilovaného páru z prvního videa skončí. Jeho prostřednictvím ukazuji interní emoční cestu, která se děje poté co přijdeme o někoho blízkého.

Klip jsme natočili v krásných, barokních prostorách na zámku Trpísty. V hlavní roli, veškeré emoce a ztvárnění blíženců hraje tanečnice Zuzana Zizoe Veselá. Snažíme se v něm ukázat čisté emoce. V jednom okamžiku se cítíme vyrovnání a smíření, v druhém v nás najednou přepne a celý svět se hroutí.

V písni popisuji znamení dvojčat – Blížence. Věčná proměnlivost, nikdy nevíme, která tvář se objeví. Která nálada bude silnější. Stejně jako v předchozí písni Daughter of the Sun se o produkci postaral britský producent Steven Ansell.

Aiko | Foto: David Poláček

Celá myšlenka písně mě napadla ve spojitosti s horoskopy, a jak lidé věří na astrologická znamení. Často slyším větu: „Ten člověk je takový, protože je lev/ryba/střelec....“ Ze začátku mi ta věta přišla ironická, nikdy jsem se nad tím nezastavovala, že by datum narození mohlo mít hlubší smysl. Až do momentu, kdy jsem začala vidět podobnosti jednotlivých znamení. Jak je možné, že jsem nikdy nepotkala rybu, která se nezajímá o znamení zvěrokruhu? A Lva, který si nemyslí, že se svět točí kolem nich? Ale jak by řekla jedna má kamarádka (ryba): „Samozřejmě, že na to nevěříš, jsi přece kozoroh!“ Pořád to ale beru jako zábavu než cokoliv seriózního.

Hlavním důvodem proč jsem tuhle písničku napsala, je energie, kterou tito lidé dokáží mít. Přijde mi to přitažlivé a nakažlivé, ráda se nacházím v blízkosti lidí, kteří mají jiskru v očích.

Režie videoklipu se opět ujal Honya Tran a je natočen v mém klasickém stylu. Naším cílem bylo přinést pocity elegance, nadčasovosti, vyzdvihnout ženskou sílu a komunikovat prvky scénického tance.

Jak své songy a videoklipy tvoříte vy? Podělte se s námi a napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Aiko

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Aiko
Říkám si Aiko, jsem zpěvačka a textařka. Původem jsem z Moskvy, vyrůstala jsem ve Varech a momentálně jsem se přesunula do Londýna. Píšu o lásce, samotě a momentálně se velkým tématem pro mě stalo female empowerment. Je mi velmi blízký tanec a mám ráda kontrasty, proto když vy…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY