Přejít k hlavnímu obsahu
Mirek Krutina -

Každou dobrou věc, kterou děláš, je třeba dotáhnout

Začínal jsem s muzikou jako teenager na konci osmdesátek, měli jsme se spolužáky kapelu Olgoj Chorchoj, v devadesátkách jsem hrál v kapele Snake in the Circle, Royal Supremes (USA), pak jsem s Alešem Zenklem a Petrem Lukešem měl autorské trio (Pejsek). Hodně koncertů, akcí, vše fungovalo dobře, ale mám pocit, že jsme nikdy úplně nic nedotáhli.

Hrál jsem i v několika profi projektech, abych zjistil, jaká je muzika opravdu řehole, ale vždy jsem chtěl dělat vlastní muziku, nebo nic. Pak jsem začal pracovat jako advokát a celkem se mi dařilo. Z muziky jsem si udělal hobby – a to byl konec. V prvních letech rozjezdu vlastní advokátní kanceláře a s prvními dětmi jsem na muziku neměl ani čas ani energii. Takže ADOVANY je můj návrat k muzice. Potkal jsem fajn lidi, kteří mají chuť do toho jít se mnou. Hodně nás to baví. Chceme z toho vyždímat to nejlepší.

Naše kapela Adovany | Vizuální identita kapely: Tereza Janečková

S ADOVANY jsme začínali na přelomu 2018/2019 po barech a hospodách. Tehdy ještě bez bicích. Tedy jen tři zpěvy, basa, kytara, ságo. Zkoušeli jsme 2x až 4x týdně a bylo to hodně znát. Šli jsme od nuly, ale rychle nahoru. Během jara 2019 jsme naplnili (hlavně díky kamarádům členů kapely a kamarádům kamarádů) pár klubů a v květnu kulturák v Praze, dostali pár pozvánek na menší fesťáčky. Každá příležitost se počítá.

Od podzimu 2019 jsme začali pracovat na vyčištění aranžmá, aby se to mohlo nahrát, protože bez nahrávky nelze sjednat účast na fesťácích, prostě se moc nehnete dál. Spojili jsme se na pár songů se studiem Erika Stevensona a pak hlavně s Alešem Zenklem a studiem MARECORDS v Praze Holešovicích, kde jsme v průběhu podzimu a zimy cvičně nahráli většinu našeho repertoáru (asi 23 songů).

Pár písniček jsme dali ven (YT), abychom získali zpětnou vazbu. Nejlíp si vede You Never Cry a Moonwalkin, ale nejnovější designový klip More Than Average Girl se tlačí nahoru, pořád jsou to ale nižší tisíce zhlédnutí. Takže je jasné, že jsme začali trochu řešit PR. Zkusili jsme zasponzorovat některé příspěvky na sítích, abychom zjistili, jak se to vlastně chová. Natočili jsme dva klipy, oživili trochu FB a IG. No a na jaře 2020 přišla karanténa. Takže místo hraní další práce v zákulisí – dokončování mixu ze studia na dálku, tři další videoklipy a čekání na živé hraní… to ostatně jako všichni.

Teď na jaře (2020) si nás našla skvělá designérka Tereza Janečková (COCOKARL), která nám pomohla s logem, webem, jedním klipem a vstupem do médií. Pak v létě nás objevila manažerka Lucie Buková, která kdysi dělala pro Lauru a její Tygry a která se vrací na scénu. Takže k baskytaristce a dvěma zpěvačkám další ženy do týmu. Jsme s bubeníkem vlastně dost obklíčení.

Hudebně se z rockových a popových sedmdesátkových kytarovek zkoušíme vydat směrem k roku 2020. Brzy nám vyjde singl Talk To Me s podstatně modernějším soundem. Zpíváme spíš anglicky, pár songů česky, necháváme tomu zatím volnější průběh a uvidíme, jak nám to půjde. Zakládáme si stále na melodice a vícehlasech, ale groove chceme mít taky dokonalý.

Máme rádi originální spojení, design a kreativní zapojení veřejnosti. Proto podporujeme akci Prague Design Week. V souvislosti s tím chystáme veřejné vystoupení v krásné zahradě Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, kde svým koncertem 3. září 2020 od 18:30 hodin podpoříme jeden unikátní designový projekt.

Vše je stále na rozjezdu, těžíme z vlastního nadšení, baví nás to a věříme, že lidem se naše muzika bude líbit.

Tagy komunita ADOVANY

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Mirek Krutina
Skladatel, zpěvák a kytarista kapely Adovany.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY