Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 15.02.2017 - 09:00

Kalibrované ladicí strojky Graph Tech Ratio

Ladicí mechaniky neovlivňují pouze stabilitu samotného ladění nástroje, ale mají poměrně výrazný dopad i na jeho zvuk, sustain a rezonanci. Problémem drtivé většiny klasických strojků je nestejnoměrná reakce strun různých průměrů, což je dáno především rozdílnou tloušťkou a tuhostí vnitřního jádra každé struny, které tím pádem reagují na otáčení rondelu mechaniky rozdílným způsobem a to ve výsledku znamená různý počet otáček nutný k dosažení dané výšky tónu.

Tento neduh odstraňují speciální strojky Graph Tech Ratio s kalibrovaným poměrem rotace rondelu a hřídele, kdy mechaniky pro struny s tenčími jádry a nižší tenzí mají rychlejší převod a pro struny s masivnějším centrálním drátem jsou naopak navrženy strojky s pomalejším průběhem otáčení. Takto optimalizované mechaniky (E – 12:1, vinuté G – 14:1, H a D – 20:1, A – 24:1, nevinuté G – 35:1, E – 39:1) pomáhají k intuitivnějšímu a rychlejšímu základnímu naladění a uvítají je také hráči používající během koncertu několik typů alternativních ladění na jednom nástroji.

Tagy gear ladička Graph Tech Ratio

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY