Přejít k hlavnímu obsahu
Spolupráce těchto ostřílených muzikantů vyšla na jedničku. Black i Dog jsou pro tento styl zrozeni | Foto: Bartt Warburton
Spolupráce těchto ostřílených muzikantů vyšla na jedničku. Black i Dog jsou pro tento styl zrozeni | Foto: Bartt Warburton
Petr Adamík - Pá, 15.07.2022 - 12:00

Jo Dog & Paul Black's Sonic Boom přehlížejí hudební trendy a zůstávají věrni rock'n'rollu

Není tomu dlouho, co Jo Dog, kytarista londýnských rock'n'rollerů Dogs D'Amour spojil síly se známou postavičkou hollywoodské rockové scény, Paulem Blackem, který ve svých začátcích stál za mikrofonem v L.A. Guns. Svůj talent tito veteráni nyní přetavili v pohodovou, dobrou náladou nasáklou, dlouhohrající desku Everybody Rains On My Parade.

Hudebně se album pohybuje v bluesrockových vodách a je tak blíže spíše tomu, co předváděl Jo Dog s Dogs D'Amour nežli tvorbě Paula Blacka s L.A. Guns. Navíc zde můžeme slyšet i latino prvky, americanu nebo špetku jazzu.

Blackův hlas je přímou směsicí Ronnieho Wooda, Boba Dylana a Roda Stewarta. Ostatně je jisté, že hlavní inspirací pro Blacka a Doga byli při tvorbě této desky právě interpreti jako Faces, Rolling Stones či Dylan. Tree For Shade má stejnou náladu jako nestárnoucí klasika Maggie May a senzační Up For The Late Show se zase hemží stounovskými licky.

Písně jsou pečlivě vystavěné a velkou posilou jsou také časté doprovodné dívčí vokály, které decentně doplňují hlavní zpěv. Dylanovku Blue Like The Morning zase vylepší harmonika nebo slide kytara s hammondkami, a například titulní veselici Everybody Rains On My Parade pro změnu osvěžují jazzové dechy.

Album je kompaktní, ale zároveň mu nechybí barvitost. Jako když se po rockabilly Sugar Mama rozhoupe ve španělských rytmech Mi Vida Loca. Tohle je hudební lahůdka pro všechny milovníky (nejen) bluesem načichlého rock'n'rollu z přelomu 60. a 70. let.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Spolupráce těchto ostřílených muzikantů vyšla na jedničku. Black i Dog jsou pro tento styl zrozeni, sympaticky přehlíží současné hudební trendy a naprosto bezprostředně servírují jedenáct skladeb, v nichž si užívají každou vteřinu.

Pokud hledáte něco, co by vás hodilo do pohody a zvedlo vám náladu, Everybody Rains On My Parade je ta pravá deska. A zajímavé je určitě i další kapelní osazenstvo plné zkušených muzikantů, jakým je například bubeník Dennis Morehouse (Gilby Clarke) nebo basák Tony Babylon (Izzy Stradlin).

Jo Dog & Paul Black´s Sonic Boom - Everybody Rains On My Parade

Jo Dog & Paul Black's Sonic Boom  Everybody Rains On My Parade

Black City Records, 42 min.

80 %

Tagy Jo Dog & Paul Black´s Sonic Boom Jo Dog Paul Black Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY