Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jens Ritter Encore: luxusní aparát za 40 tisíc dolarů

Už cenovka zmíněná v titulu tohoto příspěvku naznačuje, že kytarový zesilovač Encore doplněný stylovým boxem 2x12 se z hlediska v současnosti vyráběných aparátů řadí mezi Rolls-Royce dané produktové kategorie. Kromě skutečně extravagantního vzhledu a puristicky pojaté elektronkové koncepce vsadili v dílnách německé butikové firmy Jens Ritter Instruments na prvotřídní komponenty a součástky, ručně pájené způsobem point-to-point, a v neposlední řadě i na exkluzivní materiály.

Krytky potenciometrů této dvoukanálové hlavy jsou pozlaceny a opatřeny značkami z modrého safíru, výběrové lampy sedí v tubusových krytech z 18karátového bílého zlata a do šasi z leštěné nerezové oceli jsou laserem vypálena jména známých kytaristů. Aparát nabízí především čisté vintage rejstříky a zvukově je inspirován oblíbenými modely Jense Rittera – Fenderem Bassman a verzí Dumble Classic. Encore patří do limitované edice, která má čítat pouhé tři kusy ročně, protože stavba jedné sestavy trvá přibližně šest až sedm měsíců.

Vedle už zmíněné vizuální stránky ve stylu 50. a 60. let, bezchybnému zpracování a nadstandardně kvalitního zvuku s množstvím harmonických složek disponuje Encore výkonem 58 wattů RMS, oba kanály lze vzájemně mixovat, připravena je vypínatelná sériová efektová smyčka zpracovávající signál s absolutní zvukovou neutralitou a síťové napětí zesilovače lze přepínat mezi 120 V a 240 V.

Kabinet má dva různé 12palcové reproduktory: model Jensen s otevřenou zadní stěnou pro teplejší a rezonantnější zvuk, a repro Electro-Voice umístěné v bassreflexovém systému, který poskytuje průrazné a hutné nízké frekvence. Sestava dvou reproduktorů umožňuje samostatný nebo kombinovaný provoz. Každá jednotka je dodávána v leteckém casu vyrobeném na zakázku, přiloženy jsou i špičkové reproduktorové kabely a značka uvádí, že je na přání zákazníka schopna vyjít vstříc různým úpravám, a to bez navýšení základní ceny.

Tagy Jens Ritter Instruments Jens Ritter Encore

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY