Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 18.12.2022 - 08:00

Jeff Beck a nový Fender American Vintage II 1957 Stratocaster

Oficiální YouTube kanál společnosti Fender přinesl video, jehož hlavním protagonistou je legendární kytarista Jeff Beck a Fender Stratocaster 1957 v zeleném laku Seafoam Green z nové produktové řady American Vintage II, nabízející reedice vintage nástrojů za relativně přístupné ceny. Beck demonstruje tento model prostřednictvím skladby Rumble od Linka Wraye z roku 1958.

Rumble představuje jediný instrumentální song, který byl v padesátých a šedesátých letech zakázán hrát v rádiích (název je slangovým výrazem pro rvačku gangů), a Jeff Beck ho má v upravené verzi dodnes ve svém koncertním setlistu. Track s poměrně jednoduchou harmonickou stavbou se stal jednou z nejvlivnějších skladeb své doby, což v minulosti potvrdil např. Jimi Hendrix, Bob Dylan nebo Pete Townshend.

„Moje sestra mě tehdy seznámila s Jimmym Pagem, který mi jako jednu z prvních věcí zahrál právě tuto skladbu, protože byla tak jednoduchá na hraní,“ řekl Beck o zmíněném tracku. „A paradoxně ji hrajeme dodnes. Stejné tři akordy.“ Kromě Becka demonstruje zvuk stejného modelu Fenderu v identickém odstínu také australský kytarista Brett Kingman (viz druhé přiložené video).

Tagy Jeff Beck Fender American Vintage II 1957 Stratocaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY