Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 14.11.2021 - 00:01

„Jednorázovky“ Gibsonu z edice Mod Collection

Firma Gibson představila první várku kytar z nové série Mod Collection, která bude vyhrazena pro unikátní elektrické i akustické kytary a baskytary ve formě exkluzivních jednorázových modelů, vyznačujících se různými modifikacemi nebo neortodoxními estetickými úpravami a pozměněnými detaily. Kolekce má být každou středu rozšiřována o další nástroje, což jasně naznačuje, že nashvillský výrobce je vyzbrojen dostatečným kreativním potenciálem, díky němuž se v dané kategorii pravděpodobně objeví celá řada zajímavých kousků.

Přestože základní konstrukční specifikace se nijak výrazně neodklonily od konvenční produkce – všechny Les Pauly a SG mají mahagonové tělo a krk, ebenový nebo palisandrový hmatník a standardní rozložení ovládacích prvků – je zde k vidění mnoho exkluzivních designových úprav, které tyto nástroje odlišují od jejich sériově vyráběných sourozenců.

V úvodní emisi kolekce Mod byl ke koupi např. Les Paul Standard '50s v barevném provedení Intergalactic Crackle s dvojicí single-coilových snímačů P-90, Les Paul Axcess Custom s ebenovou povrchovou úpravou, ebenovým hmatníkem a černým tremolem Floyd Rose, nebo pololubovou klasiku ES-345 Sixties Cherry s blokovými pozičními značkami.

V době vzniku tohoto příspěvku byla k dispozici také trojice modelů SG, přičemž vedle verze Special v laku Vintage Sparkling Burgundy, se snímači P-90 a strojky Kluson Deluxe osazenými slušivými černými rondely, či modelu SG Standard Gunmetal Grey vybaveného humbuckery 57 Classic, perleťovým pickguardem a bílými krytkami ovladačů, jsme zde mohli najít také SG '57 Classic Tribute v barvě Metallic Pine a stejnými snímači i pickguardem jako varianta Standard Gunmetal Grey.

Pro akustické hráče je mimo jiné připraven Gibson J-45 Standard stříkaný elegantním lakem Cherry Sparkle, basisté  si mohou pořídit např. čtyřstrunný speciál Les Paul Junior Tribute Double-Cut se snímačem v niklovém krytu, želvovinovým pickguardem a krytkami potenciometrů ve stylu Witch Hat.

Trochu překvapivé jsou nepřemrštěné ceny většiny zástupců edice Mod Collection, které startovaly na částce cca 1400 dolarů za verzi Les Paul Studio v laku Tangerine Burst, včetně kvalitního pevného pouzdra. To u Gibsonu nebývá v případě různých limitovaných verzí apod. zrovna zvykem.

Z pohledu výrobce, jenž na modely poskytuje dvouletou záruku, je tento krok nejspíše vysvětlitelný informací udávanou u každého nástroje: „Produkty Gibson Mod Collection mohou mít drobné kosmetické vady, které jsou uvedeny v záručním listu každého produktu.“

Tagy Gibson Gibson Mod Collection
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY