Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 04.08.2022 - 00:01

Japonský Fender Final Fantasy XIV Stratocaster

Speciální japonský model Fender Final Fantasy XIV Stratocaster, jehož prototyp byl poprvé představený v květnu minulého roku, se dostává na americký trh. Opulentně pojatý nástroj, odkazující na sérii multiplayerových online her Final Fantasy od společnosti Square Enix, byl vyvíjen ve spolupráci s týmem FFXIV a vyznačuje se průsvitnými částmi korpusu, tvořenými modrými a fialovými „krystaly“, které mají společně s černým lakem těla i krku symbolizovat temnotu a světlo – klíčové tematické prvky této oblíbené herní edice.

Olšový korpus, jehož spodní roh a zaoblená plocha pro oporu pravé ruky jsou tvořeny křišťálovými akcenty, doplňuje javorový krk, opatřený profilem Modern- C a připevněný pomocí čtyř vrutů s destičkou, na níž najdeme logo FFXIV a výrobní číslo. Hmatník z výběrového palisandru s rádiusem 9.5 palců disponuje 21 užšími vysokými pražci, intarzií v podobě meteoru na oktávové poloze a ořechem ze syntetické kosti širokým 42 mm.

Struny kotví ve vintage vibratu typu Synchronized, vybavenému sedly z ohýbané oceli přispívajícími k delšímu sustainu a lepší rezonanci, černě lakovaná hlavice nese firemní vintage strojky s malými oválnými rondely a stromečkový strážeč strun HE. Šroub nastavující výztuhu krku je stejně jako starších Fenderů zapuštěn do jeho patkové strany

Zvonivý a zároveň hřejivý tón poskytuje trojice single-coilů V-Mod SC Strat, ovládaných pětipolohovým switchem, hlasitostí a dvojicí tónových clon, z nichž jedna je vybavena push/pull přepínačem „limit break“ (speciální funkce či schopnost používaná ve hře FFXIV), zapojujícím kobylkový a střední snímač do série, takže např. u zkresleného zvuku lze využít silnější humbuckerový signál bez typického brumu jednocívkových snímačů.

Sběratelský Fender Final Fantasy XIV Stratocaster s lesklým polyesterovým lakem, jednovrstvým černým pickguardem, hardwarem krytým vrstvou černého niklu, a cenovkou atakující hranici 3500 dolarů je dodáván včetně certifikace, ilustrační karty FFXIV, stylového pevného vintage pouzdra zdobeného logem hry, a dalšími doplňky..

Zároveň s tímto modelem nabízí výrobce také sadu trsátek Fender x Final Fantasy XIV Crystal Shard Picks s menším kapkovitým 3D tvarem, ostrou špičkou a krystalovými výřezy po stranách zajišťujícími optimální úchop. Trsátka z průsvitného polykarbonátu jsou dostupná v pěti barvách inspirovaných rozšířeními v rámci hry Final Fantasy XIV. Cena setu se pohybuje okolo 40 dolarů.

Tagy Fender Fender Final Fantasy XIV Stratocaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY