Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 06.10.2021 - 00:01

Japonské modely Charvel Rick Graham a Guthrie Govan 2021

Japonská divize kalifornské firmy Charvel uvádí na trh dva nové signované nástroje navržené podle specifikací excelentních kytaristů Ricka Grahama a Guthrieho Govana. Zatímco pro Grahama představuje model Rick Graham MJ DK24 2PT CM vůbec první podpisovou verzi z produkce této značky, Govan už vlastní celou řadu Charvelů, což naznačuje, že novinka Guthrie Govan MJ San Dimas SD24 CM je další evolucí jeho zakázkových superstratů.

K lipovému korpusu Grahamova MJ DK24 2PT CM je přes ergonomický spoj přišroubován krk z karamelizovaného javoru, kombinovaný s hmatníkem ze stejného materiálu, opatřeným proměnlivým radiusem 12 – 16 palců, 24 jumbo pražci z nerezové oceli, klasickými i luminiscenčními značkami a ořechem Graph Tech TUSQ XL širokým 42.86 mm.

Zvuk přenáší trojice snímačů Custom Rick Graham Bare Knuckle v konfiguraci HSS ovládaných společnou hlasitostí a třípolohovým přepínačem. Dvouzvratné vibrato Gotoh Custom 510 s masivním mosazným sustain blokem doplňují uzamykatelné ladicí strojky Gotoh a výstup ve formě stratocasterovské vaničky je zapuštěn do zadní strany těla. Hardware má chromovaný povrch a nástroj s cenovkou cca 2700 dolarů dostal světle zelený nástřik Celeste.

Guthrie Govan Signature MJ San Dimas SD24 CM se může pochlubit lipovou základnou těla, na níž je nalepen top z výrazně prokresleného jasanu, specifikace krku, hmatníku i jeho osazení jsou téměř totožné s Grahamovým modelem. Elektronika sestává z dvou humbuckerů a středního single coilu Charvel Custom, ovládaných společnou hlasitostí, clonou a dvěma přepínači s následujícími možnostmi konfigurací.

Pětipolohový switch: 1. pol. – Kobylkový HB, 2. pol. – vnitřní cívka kobylkového HB + střední SC, 3. pol. – vnější cívky obou HB, 4. pol. – střední SC + vnější cívka krkového HB, 5. pol. – krkový HB. Zvukovou paletu rozšiřuje malý páčkový switch navázaný na humbuckerové polohy 1 a 5 hlavního přepínače, v nichž je podle slov výrobce zmíněným spínačem aktivován mod simulující zvuk single coilů.

Kovové krytky potenciometrů opatřené prstenci s čísly osvětlují luminiscenční diody, struny jsou ukotveny v uzamykatelném vibratu Charvel LTB s bezzávitovou zasouvací hřídelí a ladění obstarávají zamykací strojky Gotoh. Kytara je dodávána v decentním transparentním odstínu Three-Tone Sunburst, cena se pohybuje okolo 2600 dolarů.

Tagy Charvel Charvel Rick Graham MJ DK24 2PT CM Charvel Guthrie Govan MJ San Dimas SD24 CM
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY