Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jak se vyrábí nástroje z edice Fender American Ultra

Před pár týdny uvedl Fender na trh prémiovou kolekci kytar a baskytar American Ultra, která je následovníkem série American Elite. Pro novou produktovou řadu byl navržen rozdílný profil krku s ergonomickým spojem, modifikací prošly snímače i elektronika, javorové či palisandrové hmatníky mají proměnlivý radius, u kytar jsou standardem uzamykatelné strojky a vybírat lze mezi olšovým nebo jasanovým tělem.

Nedlouho po distribuci prvních kousků zveřejnila firma také dokumentární video z továrny v kalifornské Coroně, zachycující jednotlivé procesy výroby s komentářem výkonného viceprezidenta  značky Justina Norvella. V dílnách Fenderu jsou vedle nejnovějších programovatelných strojů (CAD, CNC) stále k vidění i staré mašiny pamatující zakladatele Leo Fendera a samozřejmostí je poměrně vysoký podíl ruční práce.

Kamera nahlédne i do montovny snímačů určených pro nástroje American Ultra, nicméně výrobní postup používaný u bezšumových single coilů Ultra Noiseless Vintage nebo humbuckerů Ultra Double Tap s konzistentním výstupem rozepnutých cívek, zůstává obchodním tajemstvím.

Tagy Fender Fender American Ultra

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY