Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jak se staví luxusní Fender Violinmaster Telecaster ve stylu stradivárek z roku 1713

Fantazie a řemeslná zkušenost kytarářů z elitní divize Fender Custom Shop se otiskly do skutečně opulentní edice kytar s označením Violinmaster Telecaster Relic. Limitovaná série v počtu 60 kusů je inspirována nástrojem houslisty Joshui Bella, jenž hraje na vzácný model „Gibson ex-Huberman“ Stradivarius z roku 1713. Principal Master Builder Yuriy Shishkov vybral pro topy polodutých javorových korpusů stejné smrkové dřevo, jaké pro výrobu svých houslí používal v 18. století Antonio Stradivari.

Tělo s proporčně zmenšenými F-otvory doplňuje krk z bosenského plamínkového javoru (AAAA) opatřeného oválným C-profilem, ebenový hmatník má radius 9.5 palců a nese 22 pražců medium jumbo. Podobně jako u houslí zde najdeme trapézový ebenový struník a plovoucí kobylku s vyměnitelnými sedly (bronz, mořský korál, buvolí roh a eben). Ladění zajišťují luxusní strojky Gotoh SGS510Z s ebenovými rondely a ořech ze směsi GraphTech má šířku 42 mm.

Kromě dvojice humbuckerů TV Jones Thunder'Blade disponuje Violinmaster také třemi pasivními piezo snímači s vlastní hlasitostí. Fender Custom Shop Violinmaster Telecaster v decentním patinovaném laku Aged Antique Natural je dodáván společně se špičkovým kufrem osazeným pojezdovými kolečky, zmíněnými kobylkovými sedly, trsátky, popruhem, certifikací atd. Zvukové vlastnosti i část stavebního procesu nástroje s cenovkou 30000 dolarů zachycuje přiložené video.

Tagy Fender Custom Shop Fender Custom Shop Violinmaster Telecaster Fender

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY