Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jackson X Series Scott Ian King V „Baldini Burst“

Jackson X Series Scott Ian King V „Baldini Burst“, navržený pro zakladatele thrashmetalové ikony Anthrax, se mimo jiné vyznačuje speciálním transparentním lakem v zelenožlutém odstínu, převzatém ze signatur bývalého kytaristy kapely Pantera Dimebaga Darrella (20. 6. 1966 – 8. 12. 2004), což je vyjádřeno i v názvu odstínu – Baldini byla Darrellova přezdívka, kterou mu dal právě Scott Ian. „Když jsem na tu kytaru začal před časem hrát naživo, lidi byli unešení a ptali se, kdy bude k dostání. No, teď už je k dispozici,“ řekl Scott k premiéře tohoto Flyingu.

Nástroj má korpusová křídla z nyatohu (na rozdíl od mahagonových těl ostatních Ianových modelů řady X Series V) a top tvoří dva pláty javoru s výraznou plamínkovou kresbou. Průchozímu javorovému krku vyztuženému grafitovými pláty sekunduje palisandrový hmatník opatřený proměnlivým rádiusem 12 – 16 palců, 22 jumbo pražci, lemovkami hran a perleťovými blokovými intarziemi. Menzura byla vyměřena na 25.5 palců, zámky nultého pražce jsou široké 42.8 mm.

Modifikována byla také elektronka, u níž dvojice humbuckerů Jackson High-Output nahradila předchozí snímače Duncan Designed HB-103, které najdeme na ostatních kytarách Ian V ze série X. Naopak ovládacích prvky zůstávají stejné – třípolohový páčkový přepínač a potenciometry společné hlasitosti plus tónové clony.

Novinkou dané produktové série je i dvouzvratné uzamykatelné vibrato Floyd Rose Special doplněné celokovovými firemními ladicími strojky. Zmíněné komponenty, včetně zámků R3 a stratocasterovské vaničky s výstupním jackem, zapuštěné do vnitřního lubu horního křídla, dostaly niklovanou povrchovou úpravu, switch a kovové krytky potenciometrů kryje vrstva černého chromu.

Luxusně působící signovaný Jackson X Series Scott Ian King V „Baldini Burst“ nese v případě americké části trhu oficiální cenovku pohybující se pod hranicí 900 dolarů. Poměrně příznivou pořizovací cenu se podařilo udržet díky výrobě situované do indonéské pobočky značky, kde kytaru seřídili na struny o síle .009-.042.

Tagy Jackson Jackson X Series Scott Ian King V „Baldini Burst“

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY