Přejít k hlavnímu obsahu
Jan Hamerský - Čt, 25.01.2018 - 12:15

Jackson JS22-7 Dinky RW SB: příliš lehká váha

Vzpomínáte si, jaké to bylo zatápět pod kotlem jen smrkovým dřívím? Jestli ne, pak sedma Jackson JS22-7 Dinky vám to připomene se vším všudy. Gain totiž žere úplně stejně jak darebná kamna.

Zpozorněl jsem už, když jsem kytaru poprvé potěžkal. Hrozivě jen vypadá. Hmotu má vystavěnou asi jako syntholový zápasník. Obavy, že moje už tak chromá záda mi tenhle Jackson vlastní vahou přelomí, sice ustoupily, zato se vyrojily nové. Například, jak tenhle drobeček bude rezonovat?

Javorový krk s palisandrovým hmatníkem a lipové tělo jsou sešroubované a zvuk rozvádějí velmi dobře. Tím však jen částečně vyvažují absenci tvrdšího dříví v nástroji. Stačí porovnat s podobně navrženým Ultra Swede od firmy Hagström. Většinu jeho těla sice taky tvoří lípa, jenže má navíc dekl z žíhaného javoru a díky němu také u podobných střízlíků jinak nevídaný sustain.

Snímače jsou u téhle sedmičky pro chudé přesně takové, jaké lze od kytary na metal čekat. Čistým zvukem k smrti leda unudí. Jejich skutečný charakter se projeví až při vyšších zkresleních. Hráči, kteří věří, že drobné nedokonalosti zvuk kytar zlidšťují, nechť se poohlédnou po čemkoliv jiném. Z téhle mašiny na zabíjení totiž poleze jenom dokonale hladký deathcoreový beton. Ovšem je nutné ho předtím propasírovat aparátem pod tlakem sta a více wattů, jinak bude výsledek připomínat dálniční nadjezd z moduritu.


Napadají mě jen dva důvody, proč by si tenhle kloun pořizoval kdokoliv jiný než pokérovaný smrad zblázněný do Suicide Silence. Tím prvním je pro hbité prsty velmi pohodlný krk. Prostor pro jeden drát navíc je pochopitelně cítit, ale to spíš než kritika je postřeh hráče, který než by utrácel za harfu, si raději šestistrunku podladí. Jinak jsem si zvykl takřka okamžitě.

Velmi dobře provedená je také mechanika, na které se vážně nemá co zkazit.
Kolíky, dva poťáky (clona je pro ozdobu), třípolohový přepínač, kobylka v úpravě pro mokré bandity (pardon, dlouhoprsťáky!), jednozvratné tremolo, a to je celé. Obslouží i děcko.

Víc důvodů pro to si koupit Jackson JS22-7 Dinky RW SB mě nenapadá. Je velmi snadné si v dané cenové kategorii opatřit zbraň hromadného ničení s o dost lepším poměrem ceny a výkonu. A potom – kdo se zmůže na ledničku od Blackstar nebo Engl, proč by k ní nepřibral nástroj z vyšší řady?

Tagy Jackson Jackson JS22-7 Dinky RW SB

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY