Přejít k hlavnímu obsahu
Eva Hrabalová - Pá, 21.06.2019 - 08:00

Já a moje silueta

Láska a strach, dva faktory, které na cestě životem ovlivňují veškeré dění. Dvě strany jedné mince, které spolu neustále kolidují. Láska pro mě představuje vše dobré. Jsou to pozitivní myšlenky, které vedou k pozitivním krokům. A pak je tady strach. Pokud jsou moje činy vedeny strachem, nemám šanci. Cesta, zdá se, nevede nikam a já se jen snažím uniknout před podivnou siluetou, která mě pronásleduje, ať jdu kamkoliv. Nakonec zjišťuji, že tou siluetou jsem já sama. Jediným možným řešením je pak přijetí svého „stínu“, přijetí sebe sama. Byť je cesta k sebepoznání dlouhá a nesnadná, stojí za to ji objevit.

Všichni na svět přicházíme jako nepopsaný list, jako čisté bílé plátno, na které se promítá vše, co nás v životě potkává. Je pak překrásně barevné. Ušla jsem kus cesty a poznala kus sebe. Mé triko, „plátno života“, připomíná obraz od Jacksona Pollocka, ale to je moc dobře. Všechny ty šmouhy a skrvny představují obtíže, které jsem na cestě překonala, chyby, ze kterých jsem se poučila. Díky všem těm překážkám jsem silnější, zkušenější a připravenější na další cestu vedenou láskou.


Tohle všechno pro mě představuje moje debutová píseň Silhouette. Cesta byla delší a trnitější, než jsem čekala, ale stálo to za to. Mám z výsledku velkou radost. Na produkci skladby se podílel Filip Gemroth. Videoklip k písni vznikl v jižním Španělsku v okolí města Almérie a natočilo ho kreativní duo Markéta Polášková a Magdaléna Fukanová z Czech Vibes. Na scénáři se mnou spolupracovala moje sestra Anna Hrabalová a Jiří Kamenskich.

Psychologické hledisko je v hudebním (a nejen v hudebním) světě stejně důležité jako například technické zvládnutí nástroje, proto si každý den připomínám, kdo jsem a kam směřuji. At’ už se to týká překonání trémy před koncertem, koncentrace myšlenek či uvolněnosti na pódiu, překonání strachu ze selhání, výběru těch správných spoluhráčů, producentů. Poznání sebe sama mi umožňuje tyto nesnáze zvládnout, efektivně na sobě pracovat a pokračovat v mojí milované hudební cestě.

Přeji všem muzikantům co nejpestřejší cestu.

Tagy komunita Evah
Zpěvačka a kytaristka Evah. Dříve jsem působila v indie pop-rockové skupině Side Effect, učím na umělecké škole a ráda cestuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY