Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 14.06.2020 - 00:01

iOS aplikace Positive Grid BIAS FX 2

Americký výrobce Positive Grid uvolnil novou kytarovou a basovou mobilní aplikaci BIAS FX 2, určenou pro vlastníky iPhonů a iPadů. Zcela přepracovaný systém využívá výkonnější DSP engin, jehož obdoba byla použita u modelů BIAS Amp 2 nebo minikomba Grid Spark 40 a k dispozici je rozsáhlá knihovna s presety a zvuky. Na výběr jsou verze Free, Standard, Professional a Elite.

U nejvyšší varianty Elite lze vybírat ze stovky efektů, 35 emulací kytarových či basových aparátů doplněných 25 virtuálními kabinety snímanými čtveřicí mikrofonů a nechybí ani možnost uploadu vlastních IR impulsů. Najdeme zde i sekci Guitar Match simulující dvacítku známých modelů kytar počínaje vintage Fendery, Gibsony, pololubovými nástroji, až po modernější PRS, superstraty apod.

Ihned je možno použít některý ze 77 továrně přednastavených rigů pokrývajících téměř všechny žánry, další inspirativní presety jsou uloženy na firemním ToneCloudu, práci s různými sekvencemi či rozvíjení nápadu nebo aranžmá zprostředkovává integrovaný looper a jednotlivé položky v signálovém řetězci lze přidávat a odebírat způsobem „drag and drop“.

Po přepnutí do tzv. live modu se na displeji zobrazí rozhraní ve formě pedalboardu, takže přepínání nastavených efektů a jiných položek je otázkou jednoho klepnutí. BIAS FX 2 také podporuje integraci se softwary AudioBus, GarageBand a dalšími hostitelskými IAA aplikacemi a flexibilitu navyšuje mimo jiné i volitelná duální signálová cesta pro stereofonní bázi nebo současné zapojení dvou virtuálních zesilovačů.

V přípravě je kompatibilita se systémem BIAS Pedal a podpora MIDI. Zvuková paleta je rozšiřitelná pomocí externích paketů Powehouse, HD Studio, Classic From 60’s, Metal Signature apod. Ceny placených variant Positive Grid BIAS FX 2 byly nastaveny následovně: Standard – 15.99 dolarů, Professional – 39.99 dolarů, Elite – 69.99 dolarů.

Tagy Positive Grid Positive Grid BIAS FX 2 iOS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY