Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Inovovaný Tech 21 RK5 Fly Rig ve verzi V2

Firma Tech 21 slaví v současné době úspěchy s multiefekty řady Fly Rig, které nabízí jak ve standardních variantách, tak i jako signované verze navržené podle specifikací Geddyho Lee, Paula Landerse, Douga Pinnicka nebo Richieho Kotzena. Pokračující spolupráce s posledně jmenovaným muzikantem se nyní otiskla v inovovaném modelu RK5 Fly Rig V2.

Základní architektura postavená na patentovaném analogovém obvodu Sans Amp zůstala samozřejmě zachována, ale změn se dočkaly jednotlivé efektové sekce, konektivita a částečně i ovládání. Oproti originálnímu modelu RK5 z roku 2014 přibylo u jednotky boostu (zdvih až + 12 dB) tlačítko Comp aktivující kompresor založený na FET tranzistorech a přinášející zvuk známý ze starších zařízení z 50. a 60. let.

Zkreslení OMG převzaté z Kotzenova samostatného pedálu nyní doplňuje funkce fuzzu, která mění charakter overdrivu směrem k agresivnějšímu soundu. Reverb nově disponuje samostatným footswitchem po jehož delším stisknutí je aktivována integrovaná ladička s malým, ale dostatečně přehledným displejem a vlastní tlačítko má i emulovaný výstup Sans Ampu.

K původnímu delayi se zvukem páskového echa byl přiřazen leslie effekt Roto a levý footswitch tak kromě tap tempa nastavuje i rychlost modulace. Jackový výstup lze přepínat do sluchátkového režimu a na levém boku šasi najdeme XLR konektor s odepínáním uzemnění.

Tech 21 RK5 Fly Rig ve verzi V2 je napájen 9V adapterem (součást balení) s automatickou detekcí v rozsahu 100 – 240V, cena novinky byla na českém trhu nastavena okolo 10 300 Kč. Mimochodem, Richie Kotzen používá ve svém pódiovém gearu hned dva tyto multiefekty zapojené do série, což demonstruje přiložené video z legendárního newyorského klubu Iridium.

Tagy Tech 21 Tech 21 RK5 Fly Rig

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY