Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 03.10.2018 - 00:01

Inovovaný Orange Terror Bass

Britský Orange Amplification se rozhodl reinkarnovat dnes už nevyráběný model basového mini-zesilovače TB500H a přichází na trh s modernizovanou verzí Terror Bass. Novinka s hybridní koncepcí disponuje výkonem 500 W a elektronková preampová sekce vychází ze zapojení firemního prémiového aparátu AD200 MK3.

Upravený předzesilovač osazený lampou 12AX7 (ECC83) je vybaven třípásmovými korekcemi, gainem, tlačítkem Pad (0/- 6dB) uzpůsobujícím vstupní citlivost pro použití s pasivními nebo aktivními nástroji a nově také spínačem Clean, jenž zabraňuje přebuzení a dodává signálu výraznější projekci.

Na pravém boku kovového šasi najdeme symetrický linkový XLR výstup (post-EQ) s odepínáním uzemnění a send/return přepracované efektové smyčky ošetřené lampou 12AT7 (ECC81). Tranzistorový koncový zesilovač (Class D) poskytuje max. výkon 500 W při impedanci 4 ohmy nebo 250 W při použití osmiohmového boxu.

Pro kabinety je připravena dvojice paralelně zapojených konektorů Speakon s přepínačem 4/8 ohmů, takže připojit lze boxy v kombinacích 1x8/2x8/1x4 ohmy a výstupní okruh je osazen automatickým limiterem eliminujícím případné špičky v nízkoimpedančním režimu.

Druhá generace basového aparátu Orange Terror Bass o rozměrech 30.7 x 19 x 16 cm a hmotnosti pouhých 4.65 kg by se měla na evropském trhu objevit za cenu cca 670 eur včetně měkkého polstrovaného pouzdra.

Tagy Orange Orange Micro Terror Orange Terror Bass
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY