Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Inovovaná série Godin Radiator

Retro modely el. kytar řady Radiator, které Godin poprvé uvedl na trh před dvaceti lety, se vrací v modifikované podobě. Nový Radiator prošel zásadním faceliftem, který staví na koncepci Les Paulu, původní single coilové snímače nahradily firemní humbuckery s upravenou elektronikou a rozdílný je také hardware.

Korpus ze stříbrolistého kanadského javoru s rezonančními dutinami je podobně jako u předchozí série krytý rozměrným třívrstvým pickguardem, lepený krk z identického materiálu doplňuje palisandrový hmatník o radiusu 12 palců osazený 22 středně silnými pražci a ořechem ze směsi Graphtech. Menzura činí 24.75 palce.

Přenos zvuku má na starost dvojice humbuckerů Godin Custom doplněné samostatnými ovladači hlasitostí, tónových clon a třípolohovým páčkovým přepínačem. Předchozí hardtail kobylka byla vyměněna za model wraparound se stavěcími pivoty jištěnými malými inbusovými šrouby a komfortnější ladění zajišťují stylové strojky s optimalizovanými převody (struny EAD – 18:1, GHE – 26:1).

Nová série Godin Radiator bude dostupná v barevných provedeních Bourbon Burst , Matte Black nebo Trans Cream a ke každému odstínu je přiřazen jiný design pickguardu. Cena nástroje dodávaného s polstrovaným měkkým pouzdrem se pohybuje okolo 900 eur.

Tagy Godin Godin Radiator

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY