Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 13.12.2019 - 00:01

Inovovaná série Godin Radiator

Retro modely el. kytar řady Radiator, které Godin poprvé uvedl na trh před dvaceti lety, se vrací v modifikované podobě. Nový Radiator prošel zásadním faceliftem, který staví na koncepci Les Paulu, původní single coilové snímače nahradily firemní humbuckery s upravenou elektronikou a rozdílný je také hardware.

Korpus ze stříbrolistého kanadského javoru s rezonančními dutinami je podobně jako u předchozí série krytý rozměrným třívrstvým pickguardem, lepený krk z identického materiálu doplňuje palisandrový hmatník o radiusu 12 palců osazený 22 středně silnými pražci a ořechem ze směsi Graphtech. Menzura činí 24.75 palce.

Přenos zvuku má na starost dvojice humbuckerů Godin Custom doplněné samostatnými ovladači hlasitostí, tónových clon a třípolohovým páčkovým přepínačem. Předchozí hardtail kobylka byla vyměněna za model wraparound se stavěcími pivoty jištěnými malými inbusovými šrouby a komfortnější ladění zajišťují stylové strojky s optimalizovanými převody (struny EAD – 18:1, GHE – 26:1).

Nová série Godin Radiator bude dostupná v barevných provedeních Bourbon Burst , Matte Black nebo Trans Cream a ke každému odstínu je přiřazen jiný design pickguardu. Cena nástroje dodávaného s polstrovaným měkkým pouzdrem se pohybuje okolo 900 eur.

Tagy Godin Godin Radiator
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY