Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 13.01.2021 - 00:01

Inovovaná série Epiphone Prophecy

Produktovou řadu Prophecy uvedla značka Epiphone poprvé na trh v roce 2008 a vyhradila ji pro moderně koncipované nástroje, posouvající tradiční konstrukci kytar mateřského Gibsonu do hardrockového či metalového teritoria. Tuto filozofii si udržuje také nová edice, zastoupená verzemi Epiphone Les Paul Prophecy, SG Prophecy, Extura Prophecy (Explorer) a Flying V Prophecy s povedeným designem a aktivními snímači firmy Fishman.

Společnými znaky celé kolekce jsou mahagonové lepené krky s pohodlným asymetrickým profilem SlimTaper, korpusy ze stejného materiálu, opatřené u Les Paulu a Extury ergonomickým spojem, a topy z výběrové javorové dýhy s plamínkovou kresbou v kvalitě AAA. Modely LP disponují samozřejmě i bombírovaným javorovým masivem o síle cca 1.2 cm.

Ebenový hmatník je osazen 24 jumbo pražci, ořechem Graph Tech NuBone XL širokým 43 mm a určitou výjimečnost série potvrzují obdélníkové polohové značky s vsazenými trojúhelníky z abalonu. Hardware tvoří firemní struník LockTone Stop Bar, pevná kobylka LockTone Tune-O-Matic a spolehlivé celokovové uzamykací ladicí strojky Grover Locking Rotomatic. Kovové komponenty kryje vrstva niklu, která dostala díky finálnímu kartáčování matnější povrch

Kytary využívají dva aktivní modifikované humbuckery Fishman Fluence EPP uložené v plechových krytech. Prostřednictvím push/pull přepínačů nabízejí snímače trojici voicingových modů: Vintage – hřejivý zvuk PAF humbuckeru Gibson BurstBucker, Modern – agresivní sound se silným výstupem a dlouhým sustainem, Single coil – brilantní a vzdušný projev jednocívkových snímačů bez tradičního brumu.

Nástroje z nejnovější edice Epiphone Prophecy jsou stříkány laky s lehce patinovanou úpravou Aged Gloss a kromě klasického černého provedení lze vybírat z následujících transparentních odstínů topu: Flying V – Yellow Tiger, SG – Red Tiger, Blue Tiger, LP – Olive Tiger, Red Tiger, Extura – Purple Tiger, Yellow Tiger. Evropské ceny jednotlivých modelů se pohybují shodně okolo hranice 900 eur.

Tagy epiphone Epiphone Prophecy
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY