Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 29.08.2017 - 00:01

Inovovaná řada studiových monitorů Mackie MR

Oblíbené a finančně dostupné aktivní monitory Mackie ze série MR mají po celém světě řadu spokojených uživatelů a firma se nyní rozhodla tuto populární edici inovovat. Výsledkem je trojice modelů MR524, MR624 a MR824 s technologií Acoustic Space Control a také nový subwoofer MRS10 s desetipalcovým měničem.

Všechny verze využívají patentovaného logaritmického vlnovodu zajišťujícího precizní čitelnost detailů a vylepšený stereofonní režim. Funkce Acoustic Space Control v kombinaci s vysokofrekvenční filtrací nabízí tři různá nastavení, která eliminují negativní interference způsobené umístěním monitorů na akusticky problematických místech jako jsou například rohy místnosti nebo postavení blízko stěn.

Každý box je navíc vybaven izolační podložkou oddělující skelet od stolu nebo stojanu, což zabraňuje nechtěným vibracím a odrazům. Monitory osazené TRS/XLR/RCA vstupy se liší velikostí skříně z masivního dřeva, průměrem středobasového reproduktoru z polypropylénovou membránou, výkonem koncového zesilovače zapojeném ve třídě Class A (bi-amp) a frekvenčním rozsahem. Základní specifikace jednotlivých modelů jsou následující:

MR524: jednopalcový výškový tweeter, pětipalcový měnič, výkon 50 W, frekvenční odezva 45 Hz až 20 kHz
MR624: jednopalcový výškový tweeter, šesti a půlpalcový měnič, výkon 65 W, frekvenční odezva 38 Hz až 20 kHz
MR824: jednopalcový výškový tweeter, osmipalcový měnič, výkon 85 W, frekvenční odezva 35 Hz až 20 kHz

Basový woofer MRS10 disponuje desetipalcovým reprem s kompozitní membránou, digitálním koncovým stupněm Class-D s výkonem 120 W, bassreflexem, nastavitelným crossoverem (40 až 180 Hz), přepínačem polarity (0/180 stupňů), funkcí Auto Power, stereo vstupy a výstupy XLR/TRS a aktivačním footswitchem. Novinky se na trhu představí pravděpodobně v září a oficiální ceny byly nastaveny na cca 210, 280, 350 a 560 dolarů (MR524, 624, 824 a MRS10).

Tagy Mackie Mackie MR
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY