Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

If Darkness Had a Son: Metallica vydala nový singl

Metallica představila novou skladbu If Darkness Had a Son, která je třetím vydaným trackem z připravovaného jedenáctého studiového alba 72 Seasons, jež by mělo vyjít 14. dubna pod záštitou vlastního labelu Blackened Recordings. Album opět produkoval Greg Fidelman, který s kalifornským kvartetem spolupracoval už na titulu Hardwired... to Self-Destruct z roku 2016.

Kapela skladbu několik dní před jejím vydáním teasovala po částech na TikToku. V prvním klipu, který zveřejnili, hrál Lars Ulrich píseň sám, další den nahráli video v němž se objevil basista Robert Trujillo, následující den se k rytmice přidal James Hetfield a konečnou podobu songu dotvořila kytara Kirka Hammetta. Každý z muzikantů hrál své party z oddělených míst, což patrně odkazuje na to, že velká část 72 Seasons vznikla během výluky covid-19 v rámci projektu Zoom.

If Darkness Had a Son se sedmiminutovým videem bude na novince v pořadí devátým trackem z celkem dvanácti skladeb. 72 Seasons, jehož příprava byla oznámena už loni v listopadu, bylo podle členů kapely koncipováno jako zamyšlení nad tím, jak velkou roli v utváření člověka hraje prvních 18 let jeho života. Natáčení klipu k nejnovější ochutnávce probíhalo ve filmových studiích v Los Angeles pod taktovkou režiséra Tima Saccentiho.

Tagy Metallica Metallica – If Darkness Had a Son

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY