Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 11.12.2014 - 10:40

Ibanez TS808DX: legendární overdrive s boostem

Firma Ibanez se nechala inspirovat některými boutique výrobci efektů a zařadila do své nabídky novou verzi legendárního Tube Screameru, jenž je tentokrát vybaven i funkcí Boost. Novinka s označením Ibanez Overdrive Pro TS808DX má vzhledem k rozšířeným možnostem ovládání větší šasi než klasická varianta Screameru a oproti předloze je efekt lakován trochu tmavším odstínem zelené.

Obvod je založen na stejném čipu (JRC4558D) jako originální TS808 z konce sedmdesátých let, jenž je pro svůj transparentnější přednes ve středovém pásmu mnohými hráči upřednostňován před pozdější variantou TS9, která je osazena jinou čipovou sadou.

Ovládání drive sekce se skládá z potenciometrů Overdrive, Tone a Level a pro čistý booster je zde ovladač Boost se zdvihem až 20 dB. Příjemným bonusem, který výrazně posiluje flexibilitu efektu je dvoupolohový přepínač pro volbu pořadí obou sekcí (Boost-TS, TS-Boost).

Dalším pozitivem TS808DX jsou masivní kovové nášlapné footswitche aktivující zkreslení a booster, jenž jsou zapojeny v režimu true bypass. Čelní strana krabičky je vyhrazena pro kvalitní a odolný napájecí konektor, který je osazen přímo na šasi Screameru. Krabičku lze napájet 9V baterií nebo adaptérem 9V nebo 18V. K přepínání vstupního napětí slouží miniswitch umístěný vedle adapterového konektoru.

Ibanez Overdrive Pro TS808DX je kvalitní zkreslovač s notoricky známým a osvědčeným zvukovým charakterem, rozšířený o funkci Boost, která možnosti tohoto efektu posunuje opět o trochu dál. Předpokládaná cena v ČR se bude pohybovat na hranici lehce nad 6 tisíc korun.

Tagy Ibanez DOD Overdrive 250

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY