Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ibanez RG Premium RGT1220PB, RGT1221PB a RGT1270PB

Oblíbená „ergéčka“ Ibanez z edice Premium, vyráběné z kvalitních materiálů a komponent v indonéské pobočce značky, představují v portfoliu společnosti finančně výhodnou alternativu k dražším japonským řadám Prestige. Ibanez se letos rozhodl přispět do této kolekce trojicí nových modelů RG Premium RGT1220PB, RGT1221PB a RGT1270PB, které kromě nadstandardní úrovně zpracování, špičkové elektroniky a odpovídajícímu zvuku, zaujmou také designem, jenž je většinou přisuzován nástrojům patřícím do nejvyšších či speciálních sérií.

Základem zmíněných modelů je průchozí krk s profilem Wizard III (tloušťka 19 mm na 1. pr., 21 mm na 12. pr.), lepený ze sedmi vrstev javoru a ořechu, k němuž jsou připevněna korpusová křídla z americké lípy, potažená topem z exoticky vyhlížejícího topolu o síle 3 mm.

Nešetřilo se ani na ebenovém hmatníku o radiusu 400 mm, osazeném 24 jumbo pražci z nerezové oceli, luminiscenčními body na hmatníkové hraně a luxusně působícími obdélníkovými pozičními značkami z kombinace akrylátu a abalonu. Menzura byla vypočtena na klasických 25.5 palců a ladění zajišťují spolehlivé mechaniky Gotoh.

Varianta RG Premium RGT1220PB disponuje uzamykatelným, lety prověřeným vibratem Edge s roztečemi strun 10.8 mm, dvěma pasivními humbuckery DiMarzio Air Norton a Tone Zone s Alnico magnety,pětipolohovým nožovým switchem, společnou hlasitostí, tónovou clonou a tzv. Alter Switchem aktivujícím systém dyna-MIX10 přidávajícím čtyři další snímačové mody. Většina kovových prvků má zlatý povrch.

Provedení RG Premium RGT1221PB se odlišuje pevnou hardtail kobylkou Mono-rail se samostatnými základnami pro každou strunu, ukotvenou skrz tělo. Typ snímačů i elektronika včetně obvodu dyna-MIX10 je identická jako u verze RGT1220PB, hardware dostal úpravu Cosmo Black.

Model RGT1270PB s vibratem Edge (Cosmo Black) nabízí kromě humbuckerů DiMarzio Air Norton a Tone Zone také střední single coil DiMarzio True Velvet a vzhledem k absenci okruhu dyna-MIX jsou s pomocí pětipolohového přepínače využitelné tyto konfigurace: 1. pol. kobylkový HB, 2. pol. vnitřní cívka kobylkového HB + SC, 3. pol. SC, 4. pol. SC + vnitřní cívka krkového HB, 5. pol. krkový HB.

Oficiální ceny nástrojů byly nastaveny v následujících relacích: Ibanez RG Premium RGT1220PB v transparentní úpravě ABS (Antique Brown Stained) – cca 38000 Kč, RG Premium RGT1221PB s odstínem DTF (Deep Twilight Flat) – cca 34600 Kč, RG Premium RGT1270PB opět v barvě Deep Twilight Flat – cca 37000 Kč. Součástí dodávky jsou servisní klíče a gig bag.

Tagy Ibanez Ibanez RG Premium RGT1220PB Ibanez RG Premium RGT1221PB Ibanez RG Premium RGT1270PB

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY