Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ibanez PWM20: dostupnější signatura Paula Waggonera

Po originální verzi PWM100 a následujícím provedení PWM10 připravil Ibanez další signaturu Paula Waggonera, kytaristy kalifornské progmetalové party Between the Buried and Me. Letošní model nesoucí označení PWM20 je stejně jako oba předchůdci osazen snímači značky Mojotone, ale částečně se odlišuje použitým materiálem krku, hmatníku a tentokrát i povrchovou úpravou. Oproti PWM100 se díky převedení výroby do indonéské pobočky podařilo také výrazně snížit cenu.

Jasanový korpus, vycházející tvarově z řady Saber, disponuje ve srovnání s klasickými zástupci této kolekce silnějším masivem s tloušťkou 44 mm, což se pozitivně projevuje na objemu a sustainu tónu, javorový krk s centrálním plátem mechanicky stabilní bubingy má kulatější profil Wizard III (na 1. pr. 19 mm, na 12. pr. 21 mm) a menzura činí standardních 25.5 palců.

Pro stavbu hmatníku byl zvolen palisandr o radiusu 400 mm, do něhož je vsazeno 24 jumbo pražců a zámky strun široké 43 mm. Hardware sestává z uzamykatelného nízkoprofilového vibrata Edge-Zero II s roztečemi strun 10.8 mm a ladicích strojků ve stylu japonského Gotohu. Většina kovových komponent včetně rámečků snímačů je kryta chromem v odstínu Cosmo Black.

Kobylkový humbucker Mojotone PW Hornet s keramickým magnetem a krková obdoba opatřená magnetem Alnico tvoří tandem schopný pokrýt zvukovou paletu počínaje křišťálově čistým brilantním tónem až po agresivní high-gain, integrován je třípolohový nožový switch, hlasitost a místo tónové clony zde najdeme páčkový spínač aktivující vnitřní cívky obou humbuckerů.

Signovaný Ibanez PWM20 je nabízen v transparentním bílém provedení krytém polyuretanovým lakem se saténovou úpravou, kytaru v továrně seřídili na struny 9-42. Oficiální cena se v případě českého trhu pohybuje okolo hranice 36400 Kč.

Tagy Ibanez Ibanez PWM20

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY