Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ibanez PS2CM Paula Stanleyho

Ibanez zařadil do svého portfolia signovaných kytar další model kytaristy kapely KISS Paula Stanleyho. Limitovaná edice Ibanez PS2CM (Cracked Mirror), vycházející z originálního designu série Iceman, kterou japonská značka začala ještě pod označením Artist 2663 vyrábět v roce 1975, bude dostupná v efektním purpurovém odstínu.

Stejně jako u některých předchozích Stanleyho signatur je horní javorová deska mahagonového korpusu zdobena akrylátem v podobě rozbitého zrcadla, jehož jednotlivé části jsou na tělo nástroje lepeny ručně a krk ze tří kusů javoru s kulatějším profilem (20.5 mm na 1. pr., 23.5 mm na 12. pr.) má ergonomický spoj umožňující pohodlný přístup k vyšší polohám.

Ebenový hmatník o radiusu 305 mm nese 22 pražců medium-jumbo, orientační značky z kombinace akrylátu a abalonu a duální nultý pražec z bronzu a kosti. Chromovaný hardware sestává ze struníku Quik Change Classic, jehož konstrukce s frézovanými šachtami urychluje výměnu strun, pevná kobylka Gibraltar je pro dosažení maximální rezonance vybavena Sustain blokem a ladění mají na starost luxusní strojky s perleťovými rondely.

Kytara je osazena dvojicí humbuckerů Seymour Duncan - krkovým SD 59 a kobylkovým Customem 5 (oba s Alnico magnety) doplněnými třípolohovým přepínačem, samostatnými potenciometry hlasitosti a společnou tónovou clonou. Speciální edice Ibanez PS2CM bude dodávána s pevným pouzdrem a certifikací s podpisem Paula Stanleyho. Cena tohoto sběratelského kousku na evropském trhu se má pohybovat okolo 7 200 eur.

Tagy Ibanez Kiss Paul Stanley

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY