Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 23.01.2020 - 00:01

Ibanez PIA3761: evoluce Vaiova JEMu

Firma Ibanez spolupracuje s kytarovým snajperem Stevem Vaiem už od roku 1987, kdy se na trhu objevila první sériová verze jeho signované kytary JEM, která nastartovala obrovskou popularitu příbuzné modelové řady RG. Po 33 letech od premiéry originálního modelu přichází japonský výrobce s novinkou nesoucí označení PIA3761, jenž je zkratkou slov Paradise In Art. Nicméně Pia je i jméno Vaiovy manželky, bývalé baskytaristky dívčí hard rockové kapely Vixen.

Tvar olšového korpusu sice ctí linie předlohy, ale má lehce kulatější hrany a tradiční výřez „monkey grip“ byl tentokrát nahrazen frézováním ve tvaru kapek připomínajících symbol Jin-Jang. Krk s profilem PIA (síla na 1. pr. 18 mm, na 12. pr. 20 mm) je lepen z 5 vrstev javoru a ořechu. Palisandrový hmatník o radiusu 400 mm nese kromě 24 jumbo pražců z nerezové oceli upravené intarzie PIA Blossom.

Horní strana hmatníku je opatřena luminiscenčními tečkami a nejvyšší čtyři pražcové pozice mají úpravu scalloped s výbrusem pro pohodlnější vytahování tónu. Hardware ve zlatém chromu tvoří dvojzvratné uzamykatelné vibrato Ibanez Edge s lehkou karbonovou hřídelí Ultralite, zámky na nultém pražci a ladicí strojky Gotoh s trámcovým srážečem strun.

Zvuk přenáší dva zbrusu nové humbuckery DiMarzio UtoPIA s keramickými magnety a střední single coil  UtoPIA s magnetem Alnico pro hřejivější a vyváženější odezvu. Snímače s laserově gravírovanými kryty jsou ovládány pětipolohovým přepínačem, společnou hlasitostí s push-pull hi-pass filtrem a tónovou clonou.

Ibanez Steve Vai PIA3761 bude nabízen v odstínu Stallion White nebo lacích Sun Dew Gold, Envy Green a Panther Pink, které budou dostupné u limitovaných edicí s opulentnějšími intarziemi hmatníku. Oficiální cena bílé verze byla v případě amerického trhu nastavena na cca 4660 dolarů včetně pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Ibanez Ibanez PIA3761
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY