Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 13.04.2021 - 00:01

Ibanez MM7: sedmistrunný model Martina Millera

Skvělý německý kytarista Martin Miller, jehož videa, natáčená živě ve studiu Weltklang s výborným session bandem a mnohdy i hvězdnými hosty, dosahují na YouTube milionů zhlédnutí, je už nějaký čas továrním hráčem firmy Ibanez, která mu v minulosti postavila signovanou verzi MM1 vycházející z novější série superstratů řady AZ. Na úspěch tohoto modelu by měla navázat i letošní sedmistrunná varianta MM7, osazená opět snímači Seymour Duncan a systémem dyna-MIX10.

Základ korpusu z afrického mahagonu doplňuje 4 mm silný javorový top s plamínkovou kresbou v kvalitě AAA, javorový krk opatřený kulatějším profilem AZ7 Oval-C je postaven z jednoho kusu „pečeného“ javoru a stejný materiál byl použit také pro hmatník nesoucí 24 jumbo pražců z nerezové oceli, luminiscenční značky vsazené do horní hrany, poziční abalonové intarzie a 47 mm široký ořech Graph Tech BLACK TUSQ XL.

Kytara s menzurou 25.5 palců využívá dva pasivní humbuckery Seymour Duncan Hyperion 7 s Alnico magnety a frekvenčně vyváženou projekcí, ovládání tvoří společná hlasitost clona, pětipolohový přepínač a tzv. Alter switch navázaný na obvod dyna-MIX10, jenž kromě standardního režimu rozepnutých cívek disponuje modem Power-Tap, poskytujícím realistický zvuk singlového snímače při obou aktivních cívkách humbuckerů.

Díky tomuto zapojení nabízí elektronika celkem 10 konfigurací: Standard (pětipolohový přepínač) 1. pol. – kobylkový HB, 2. pol. – vnější cívky obou HB, 3. pol. – HB + HB, 4. pol. – vnitřní cívky obou HB, 5. pol. – krkový HB. Tap mode (pětipolohový přepínač + Alter switch) 1. pol. – vnější cívka kobylkového HB / Power Tap, 2. pol. – vnější cívka kobylkového HB, 3. pol. – vnitřní cívka krkového + vnější cívka kobylkového HB / Power Tap, 4. pol. – vnitřní cívka krkového HB, 5. pol. – vnitřní cívka krkového HB / Power Tap.

Struny kotví ve špičkovém dvoupivotovém vibratu Gotoh T1872S (rozteče 10.5 mm) osazeným ocelovým sustain blokem, titanovými kameny a bezzávitovou zasouvací hřídelí s nastavitelným chodem. Ladění zajišťují spolehlivé uzamykací strojky Gotoh MG-T, nechybí srážeč strun EHG a veškeré kovové komponenty mají chromovaný povrch.

Millerův zvukově flexibilní sedmistrunný superstrat Ibanez MM7 s ergonomickým šroubovaným spojem (tělo + krk) AANJ je nabízen v laku Transparent Aqua Blue, oficiální evropská cena byla nastavena okolo hranice 2700 eur včetně kvalitního pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Ibanez Ibanez MM7

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY