Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 24.09.2016 - 00:01

Ibanez JEM77WDP: mahagonová signatura Steva Vaie

Kytarový čarostřelec Steve Vai a značka Ibanez k sobě neodmyslitelně patří už pěknou řádku let, v jejichž průběhu mu firma vyrobila více než dvacítku signovaných modelů kytar. Zatím posledním přírůstkem do Vaiovy kolekce je nový Ibanez JEM77WDP z edice Premium Line vyráběné v indonéské pobočce firmy.

Novinka je historicky první sériově vyráběnou verzí modelu JEM s mahagonovým korpusem. Na těle s typickým výřezem "Monkey Grip" je nalepen palisandrový top, pro pickguard byl netradičně použit plát očkovaného topolu a stejný materiál najdeme i na hlavici nástroje.

Krk s plochým profilem Wizard (1. pr. 18 mm, 12. pr. 20 mm) tvoří tři kusy javoru proložené dvěma pláty ořechu pro zachování maximální stability, nastavení průhybu obstarává titanová KTS výztuha a palisandrový hmatník s radiusem 400 mm a 24 jumbo pražci s pečlivě zakulacenými konci je zdoben intarzií Tree of Life.

Kytara je osazena pasivními keramickými snímači Di Marzio Dark Matter 2 v konfiguraci humbucker/single/humbucker a cívky kobylkového a krkového snímače jsou uloženy do poloprůhledných krytů se speciální grafikou. Ovládání má na starost pětipolohový nožový přepínač a potenciometry společné hlasitosti a tónové clony. Hardware sestává z uzamykatelného vibrata Ibanez Edge-Zero II se sníženým profilem, zámků nultého pražce o šířce 43 mm a uzavřených ladicích strojků Gotoh. Veškeré kovové součásti jsou v provedení Cosmo Black.

Ibanez JEM77WDP bude dostupný v polomatné transparentní barevné úpravě Charcoal Brown Low Gloss a do celosvětové distribuce by se měl dostat začátkem listopadu. Cena pro severoamerickou část trhu byla nastavena na cca 1 700 dolarů včetně pevného pouzdra.

Tagy Ibanez Steve Vay
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY