Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 11.06.2021 - 00:01

Ibanez JCRG2101 z prémiové řady J.Custom

Kolekce J.Custom představuje v portfoliu značky Ibanez speciální nástrojovou řadu, zahrnující high-end kytary stavěné z výběrových materiálů v japonských dílnách na bázi Custom Shopu. K prémiovým modelům, kvalitativně srovnatelným se špičkovými zakázkovými kousky vyráběnými kalifornským LA Custom Shopem, přibyl model JCRG2101 J.Custom s neobvyklou povrchovou úpravou korpusového topu a bezchybným zpracováním detailů.

Základ těla tvoří dva přířezy z lehkého bahenního jasanu, kryté horní deskou z exoticky působícího obláčkového topolu napuštěného modrou pryskyřicí, která ponechává vyznít bohaté kresbě dřeva. Krk s tenkým profilem RG J.Custom Wizard (síla na 1. pr. 18 mm, na 12. pr. 20 mm) je připevněn přes dnes už klasický spoj AANJ a z důvodu docílení maximální mechanické stability je lepen ze dvou kusů javoru proložených výztužným pásem z odolného dřeva wenge, procházejícím celou krkovou osou.

Ebenový hmatník o radiusu 430 mm nese 24 jumbo pražců z nerezové oceli s pečlivě zabroušenými konci (JCFET – j.custom fret edge treatment), malé offsetové značky pozic a luminiscenční body zasazené do horní hrany. Za poslední polohou je do hmatníku vyraženo sériové číslo nástroje.

Hardware ve zlatém provedení sestává z dvouzvratného nízkoprofilového vibrata Lo-Pro Edge s roztečemi strun 10.8 mm, doplněného zámky nultého pražce Top-Lok III širokými 43 mm, trámcovým srážečem strun a stylovými ladicími strojky Gotoh SGi510 s převodovým poměrem 1:16.

Srdcem elektroniky je trojice pasivních Alnico snímačů DiMarzio v konfiguraci HSH – kobylkový HB Tone Zone, střední SC True Velvet a krkový HB Air Norton, které u vyšších řad série RG představují lety ověřenou kombinaci. Kromě pětipolohového nožového switche, hlasitosti s push-pull high pass filtrem a tónové clony zde najdeme malý páčkový přepínač rozepínající cívky obou humbuckerů, takže k dispozici je celkem sedm snímačových modů.

Oficiální cena luxusního superstratu Ibanez JCRG2101 J.Custom se na evropském trhu pohybuje okolo hranice 7200 eur, součástí dodávky je pevné poudro, servisní klíče, certifikace, popruhové zámky Gotoh EPR-2 Quick Twist a další doplňky. Přiložené video demonstruje příbuzné starší modely Ibanez J.Custom JCR11M.

Tagy Ibanez Ibanez JCRG2101 J.Custom

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY