Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ibanez Hydra: tříkrký speciál Stevea Vaie

Nový přírůstek do rozsáhlé sbírky kytar Stevea Vaie představuje prototyp Ibanez Hydra, jehož označení je inspirováno názvem jedné ze skladeb z Vaiova nejnovějšího alba Inviolate, vydaného začátkem letošního roku. Nástroj, vyrobený kytarářem Kazuyaou Kurokim, disponuje třemi krky – sedmi a hybridním dvanáctistrunným plus basovým se zkrácenou menzurou a hmatníkem rozděleným na bezpražcovou (struny EA) a pražcovou (DG) zónu.

Nechybí ani integrovaná harfa s 13 strunami, MIDI systém, několik typů snímačů, ethernetový a XLR výstup apod. Hardware sestává z vibrata Lo-Pro Edge, hardtail kobylky a mechaniky s dolaďovači pro headless basu. Kytara je osazena celou řadou steampunkově působících prvků, včetně VU meteru, preampových elektronek, spousty ovladačů atd. Jednotlivé detaily konstrukce odhaluje přiložené video z produkce filmaře Garsona Yu a jeho týmu yU+co.

„Kytarový geek ve mně je ohromen pokaždé, když záznam vidím. Toto video zachycuje nádheru a mystiku Hydry do nejmenších detailů. Koncepce a konstrukce nástroje byla monumentálním tvůrčím počinem celé skupiny lidí a já nemohu být spokojenější s tím, jak video dopadlo. Představte si, že jste půl centimetru vysocí a zkoumáte Hydru jako dobrodruh. Bylo by to jako prozkoumávat cizí planetu,“ uvedl Vai.

Tagy Ibanez Steve Vai

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY