Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 01.05.2022 - 00:01

Ibanez „Hoshino 50th anniversary“ Custom Shop Collection

Divize Hoshino USA, distributor produktů značky Ibanez pro americký trh, slaví 50 let existence. Kulaté výročí firma připomíná rozsáhlou kolekcí nástrojů ze speciální edice Hoshino Custom Shop Collection, která zahrnuje padesát unikátních modelů kytar a baskytar ze sérií LACS, JPCS a Legacy. Výrobu těchto ručně stavěných exkluzivních kousků si rozdělili zkušení kytaráři z Ibanez Custom Shopů v Los Angeles a japonské prefektuře Aichi. Přinášíme vám stručné specifikace několika vybraných zástupců této dosud největší výroční custom edice.

Ibanez LACS5 „Root Beer Float“ – verze s tělem ve stylu Ibanez Iceman, opatřeného více centimetr silným topem z plamínkového javoru s povrchovou úpravou Transparent Root Beer Burst a lemovkou hmatníku ze stejného materiálu. Krk, lepený z javoru a koriny, nese postranní luminiscenční body, zvolena byla kobylka Gibraltar I, uzamykatelné mechaniky Gotoh Magnum, a přenos zvuku obstarává dvojice humbuckerů DiMarzio PAF.

Ibanez LACS18 „Hang 10“ – model náležející do řady Talman dostal horní desku z obláčkového javoru v odstínu Turquoise Blue Satin, průchozí  krk tvoří pláty javoru a purpleheartu, poziční značky na palisandrovém hmatníku jsou z pravé perleti, hardware sestává ze strojků Gotoh Magnum doplněných hardtail kobylkou Gibraltar Std. II, a základem elektroniky jsou tři jednocívkové snímače eymour Duncan Lipstick.

Ibanez JPCS3 „Wind Shear“ – varianta na téma Saber, tedy kytar s nízkoprofilovým korpusem, nabízí netradičně komorovaný mahagonový korpus s javorovým topem, chromované uzamykatelné vibrato Edge, humbuckery DiMarzio Tone Zone / Air Norton, offsetové značky hmatníku s 22 pražci a odstín Transparent Blue, kterým je lakováno tělo, krk, hmatník i hlavice.

Ibanez „Hoshino 50th anniversary“ Custom Shop Collection

Ibanez JPCS21 „Jade Mantis“ – luxusně pojatá obdoba modelu RG 570 s mahagonovým korpusem, exoticky působícím javorovým topem v barvě Green Gradation, vibratem Lo-Pro Edge v saténové zlaté úpravě, krkem z purpleheartu a wenge opatřeného profilem Super Wizard, hmatníkem z očkového javoru a snímači DiMarzio Air Norton, True Velvet, Tone Zone v konfiguraci HSH.

Ibanez JPCS2 „RG-GT“ – sedmistrunný speciál, jehož tělo a hlavici kryje karbonová vrstva, disponuje ebenovým hmatníkem osazeným pozičními značkami z nerezové oceli, krkem s U-profilem, lepeným z pěti kusů javoru a wenge, vibratem Lo-Pro Edge 7, mechanikami Gotoh a snímači DiMarzio Blaze, pět v konfiguraci HSH.

Ibanez JPCS7 „Range Finder“ – další sedmistrunná verze, tentokrát vybavená prodlouženým hmatníkem z madagaskarského palisandru s 30 jumbo pražci, proměnlivým radiusem 12 – 16 palců a luminiscenčními polohovými značkami. Zvuk přenáší kobylkový humbucker DiMarzio Evolution 7 doplněný středním singlem Blaze-S. Olšový korpus, krytý fládrovaným javorovým topem, má oproti klasickým „ergéčkům“ razantněji frézovaný spodní roh, a krk dostal kulatější C-profil.

Ibanez JPCS32 „Sakura“ – čtyřstrunný model baskytary vycházející z oblíbené řady SoundGear má ergonomicky tvarované olšové tělo s finální úpravou Yozakura Blue, javorový top je zdoben prvky v podobě třešňových květů, složených z různých dřevin a mušlí, a šroubovaný krk s profilem Atlas-4 HP tvoří pláty purpleheartu a javoru.

Ebenový hmatník o radiusu 12 palců nese značky z pravého abalonu a perleti, hardware sestává z odlehčených strojků Gotoh Res-O-Lite a kobylky MR5S. Dva soapbar snímače Nordstrand Big Singles jsou napojeny na přepínatelný aktivní preamp Ibanez Ibanez Custom Electronics. Všechny nástroje z edice Ibanez Hoshino Custom Shop Collection jsou dodávány společně s kvalitním pevným pouzdrem, certifikací, servisními klíči a dalšími doplňky.

Tagy Ibanez Ibanez „Hoshino 50th anniversary“ Custom Shop Collection

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY