Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 03.11.2019 - 00:01

Ibanez AVC11MH: relic akustiky z edice Artwood Vintage

V současnosti velmi oblíbená patinovaná povrchová úprava už není výsadou pouze el. kytar a baskytar, ale začíná se prosazovat i u akustických nástrojů. Příkladem je dvojice kytar AVC11MH AFP a AVC11MH ASG ze série Artwood Vintage, které v dílnách Ibanezu dostaly netradiční saténové laky s decentním relic finišem, dodávajícím oběma modelům vzhled řádně ohraných kousků.

Pro stěny korpusu ve tvaru Grand Concert s perleťovou výložkou hran bylo zvoleno exotické okoume s vlastnostmi mahagonu. Masiv přední desky a vnitřní žebrování prošly podobně jako u jiných modelů z kolekce Artwood Vintage tepelnou úpravou Thermo Aged, která dodává zvuku charakter starších nástrojů s přirozeně vyzrálým dřevem.

Další ekvivalent mahagonu, tentokrát tropický druh nyatoh, byl použit pro stavbu krku s profilem Soft-V (tloušťka na 1. pr. – 21.5 mm, na 7. pr. – 22.5 mm), hmatník z ovangkolu o radiusu 400 mm je osazen dvacítkou středně silných pražců a ořechem z impregnované kosti o šířce 45 mm. Menzura byla vyměřena na 25 palců (634 mm).

Do ovangkolové základny kobylky je vsazeno kompenzované sedlo s roztečemi strun 11 mm, které je stejně jako nultý pražec vyrobeno z kosti impregnované speciálním olejem, a ladění zajišťují firemní celokovové vintage strojky s povrchem Antique Chrome.

Stylové akustiky Ibanez AVC11MH AFP / AVC11MH ASG ze série Artwood Vintage budou dostupné v barevných odstínech Antique Flamingo Pink nebo Antique Surf Green a cena určená pro americký trh se pohybuje těsně pod hranicí 500 dolarů. Zvuk příbuzných modelů Ibanez Artwood Vintage Thermo Aged AVM10 a AVC9 demonstruje přiložené video.

Tagy Ibanez Ibanez AVC11MH AFP Ibanez AVC11MH ASG
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY